Ілону Маску вдалося залучити $33,5 млрд для покупки Twitter

  121

  Відомо, що основну частину капіталу Ілона Маска (Elon Musk), який давно вжився в статус найбагатшої людини планети, складають акції Tesla і SpaceX, тому будь-які пов’язані із залученням великих інвестицій кроки змушують його продавати частину цінних паперів. За новими даними, свою угоду щодо придбання активів Twitter Маск готовий фінансувати на пайовій основі з іншими інвесторами — разом вони вже зібрали $33,5 млрд.

  Таким чином, із необхідних для завершення угоди з Twitter фінансових гарантій на загальну суму $44 млрд у Маска та його компаньйонів вже є $33,5 млрд. Мільярдер продовжує розраховувати, що йому вдасться умовити існуючих великих акціонерів Twitter типу засновника соціальної мережі Джека Дорсі (Jack Dorsey) взяти участь у угоді своїми акціями.

  Нагадаємо, на цьому тижні збори акціонерів вирішили, що рада директорів Twitter має залишити не тільки Джек Дорсі, але й інвестиційний союзник Маска Ігон Дюрбан (Egon Durban), який очолює Silver Lake. Втім, заява Дюрбана про виключення зі складу ради директорів ще має затвердити спеціальна комісія, і лише після цього рішення зборів акціонерів буде реалізовано на практиці.

  До цього вважалося, що Маску доведеться закласти акцій Tesla на суму приблизно $12,5 млрд, щоб зібрати необхідну для покупки Twitter суму. Ще стільки ж кредитори готові були надати Маску під гарантії самої компанії Twitter, а додаткові $8,5 млрд він виручив від продажу частини акцій Tesla, що належать йому.

  У нових документах, отриманих профільними американськими регуляторами, повідомляється про відмову Ілона Маска щодо фінансування угоди за рахунок застави акцій Tesla. З початку травня йому в два етапи вдалося залучити $6,25 млрд на умовах пайової участі. Очевидно, що кошти нададуть сторонні інвестори, які надалі зможуть претендувати на конвертацію частини боргу в акції Twitter. За законами США, компанія може вважатися приватною, навіть якщо кількість її акціонерів наближається до двох тисяч.

  Якийсь час тому Маск почав заперечувати достовірність заяв керівництва Twitter про наявність серед щоденної активної користувальницької аудиторії не більше 5% сумнівних облікових записів. Багато експертів прийняли це як сигнал до укладання угоди на більш вигідних для Маска умовах, але юристи Twitter заявили, що підготовка до оформлення угоди йде з розрахунку наявної пропозиції по $54,2 за акцію, а відмова мільярдера від своїх первісних намірів може бути оскаржена компанією суді.

  Після появи новин про зміну структури фінансування майбутньої операції акції Twitter зросли в ціні майже на 9% до $37,16 за штуку, курс акцій Tesla знизився приблизно на один відсоток. Цього тижня венчурний капіталіст Джим Брейєр (Jim Breyer) заявив, що Маск переплачує за Twitter, і реалістична ціна активів компанії лежить у діапазоні від $25 до $30 за одну акцію. На зборах акціонерів Twitter цього тижня пов’язані з угодою з Ілоном Маском питання публічно не обговорювалися.

  Джерело: seekingalpha.com


  • не пропусти

  • магазин