Масивні чорні діри зустрічаються в карликових галактиках частіше, ніж передбачалося, – вчені

  251

  Вважається, що надмасивні чорні дірки знаходяться в центрах більшості галактик, включаючи Чумацький Шлях та відіграють важливу роль у їхньому житті.

  Група дослідників з Університету Північної Кароліни встановила, що масивні чорні дірки у центрах карликових галактик зустрічаються набагато частіше, ніж вважалося раніше. Це може пролити світло на певні аспекти походження Чумацького Шляху та чорної діри в центрі нашої галактики.

  Вчені вірять, що спіральна галактика Чумацький Шлях сформувалася внаслідок злиття кількох карликових галактик. Проте досі невідомо, чи у всіх карликових галактиках є масивні чорні діри — знання про це допомогло б зрозуміти, як галактики та чорні діри «ростуть разом».

  Дослідження, опубліковане цього тижня у виданні Astrophysical Journal, допомагає внести ясність у це питання. У публікації йдеться, що масивні чорні дірки зустрічаються в карликових галактиках набагато частіше, ніж вважалося раніше. Зазвичай чорні дірки інтенсивно світяться, поглинаючи навколишній газ. При цьому їх важко було виявити, оскільки така радіація маскується випромінюванням безлічі молодих зірок. Таким чином є лише непрямі свідчення того, що насправді таких чорних дірок може бути набагато більше.

  Дослідники дійшли такого висновку, детально оцінивши ймовірність того, що виявлене випромінювання належить не скупченням молодих зірок. Стверджується, що чорні діри, виявлені вченими, є потенційними компонентами формування надмасивних чорних дірок, подібних до тієї, що знаходиться в серці Чумацького Шляху.

  Джерело: gadgets.ndtv.com


  • не пропусти

  • магазин