ФСБ може прослуховувати телефони українців: як перевірити

  554

  Російські війська після того, як окупували деякі українські міста, тепер мають доступ до стільникового обладнання, тому існує ризик того, що вони можуть втручатися у функціонування мобільного зв’язку. Фахівці Центру протидії дезінформації розповіли про кілька способів, які дозволять встановити, чи телефон на прослуховуванні у ФСБ, повідомляє itsider.com.ua.

  Російські спецслужби та навіть військові тепер мають змогу частково контролювати зв’язок. Для цього застосовується «паралельна» переадресація. У такому разі одночасно виклику здійснюватиметься одразу на два різні номери – реальному абоненту та сторонньому.

  Фахівці наголосили, що для перевірки своїх телефонів можна використовувати певні сервісні коди. Вони допоможуть встановити, чи переадресація виклику безпосередньо на номері користувача.

  *#21# виклик – перевірка інформації про включену переадресацію.
  *#43# виклик – статус послуги очікування виклику.
  *#62# виклик – перевірка переадресації на інший номер.
  *#33# виклик – відображає статус блокування вихідних сервісів: дзвінків, SMS та даних.
  ##002# виклик – видалення всіх переадресацій виклику.

  Для того, щоб розмова залишалася повністю конфіденційною, експерти радять користуватися лише тими месенджерами, які мають захищене шифрування. Андрій Баранович, який обіймає посаду спеціаліста з кібербезпеки, зовсім рекомендує видалити всі програми на телефоні, які не використовуються. Залишити потрібно тільки найнеобхідніше.

  Небажано використовувати біометричні датчики, за допомогою яких можна пройти ідентифікацію. Найкращим варіантом вважається пароль, який можна ввести обмежену кількість разів. Усі акаунти також повинні бути захищені двофакторною автентифікацією. Іноді всі дані необхідно зберігати і переміщати на «хмарний» сервіс.