Космічний апарат NASA “Психея” доставлений на космодром для установки на ракету

  1987

  У NASA повідомляють, що космічний апарат Psyche (Психея) доставлений в Космічний центр ім. Кеннеді, де пройде завершальні перевірки та буде встановлений на ракету-носій SpaceX Falcon Heavy. Запуск місії призначено на 1 серпня 2022 року. Мета – вивчити астероїд ціною $10 квінтильйонів.

  Втім, говорити про цінність корисних копалин на астероїді Психея дуже передчасно. Це небесне тіло, яке, як вважається, переважно складається із заліза та нікелю, розглядається як протопланетне ядро. Навколо Психеї цілком могла зародитись планета, яка зараз літала б у Сонячній системі між орбітами Марса та Юпітера. Але цього не сталося, зате земні вчені можуть вивчити структуру, яка цілком може повторювати земне ядро. Це дуже цінний матеріал для знань про еволюцію планет та планетарних систем.

  У квітні станція «Психея» завершила всі випробування як на міцність для умов старту, так і для роботи у відкритому космосі. Близько 80% обсягу апарату становить електричний ракетний двигун (силова установка) ефект Холла. По суті, це плазмовий ракетний двигун. На «Психеї» подібна силова установка буде вперше випробувана за межами орбіти Місяця, хоча вона застосовується в орбітальній космонавтиці близько 50 років.

  Додатковим корисним навантаженням для місії «Психея» стане пара невеликих супутників Janus для вивчення подвійного астероїда з групи Аполоїдів, а також тестове обладнання для перевірки дальнього космічного зв’язку лазерного променя — Deep Space Optical Communications (DSOC). Експеримент DSOC стане першою демонстрацією оптичного зв’язку за межами системи Земля-Місяць і використовуватиме лазери для передачі даних з більшою швидкістю, ніж звичайний радіозв’язок космічних апаратів.

  На самій станції «Психея» встановлено три наукові прилади для вивчення однойменного астероїда розмірами близько 226 км. Можливе магнітне поле визначатиме магнітометр. Карту поверхні Психеї буде створювати мультиспектральний тепловізор, а склад – спектрометр за допомогою аналізу нейтронів, що виходять від астероїда, і гамма-променів. Чекаємо на серпень.

  Джерело: nasa.gov


  • не пропусти

  • магазин