На Сонці стався новий спалах найпотужнішого класу

  1725

  Обсерваторія сонячної динаміки NASA повідомила, що 30 квітня о 16:47 за київським часом на Сонці стався новий потужний спалах. Подія класифікована як X1 або максимально можливого класу.

  Центр космічної погоди США повідомляє, що можливе тимчасове відключення зв’язку над Атлантикою та погіршення радіосигналу над іншими районами Землі. На щастя, викид коронарної маси — потоку заряджених частинок — був направлений у бік нашої планети.

  Зараз Сонце знаходиться на початку 25-го циклу активності, який розпочався у грудні 2019 року та закінчиться до 2030 року. Пік цього 11-річного циклу очікується до середини 2024 року або 2025 року. У міру наближення до піку частота та інтенсивність спалахів на Сонці наростатимуть. Спалахи класу X найінтенсивніші у класифікації цих подій. Усього таких класів п’ять: A, B, C, M та X. Також є десять градацій усередині кожного класу. Зафіксована обсерваторією NASA подія 30 квітня була інтенсивністю X1.

  Потік енергії у разі спалахів класу X починається з рівня 10-4 Вт/м2 . Найсильніший спалах був зафіксований в 2003 році, який вийшов далеко за межі 10-го рівня і був класифікований як X28. Під час цієї події у низці штатів США відбулося повне відключення енергомереж, не кажучи про проблеми з радіозв’язком. Але більшій небезпеці у разі спалахів на Сонці наражаються космонавти та бортове обладнання супутників. Їм активність Сонця може нести неабияку загрозу.

  Джерело: nasa.gov


  • не пропусти

  • магазин