Корабель SpaceX Crew Dragon із приватними астронавтами місії Ax-1 повернувся на Землю

  260

  Космічний корабель SpaceX Crew Dragon із чотирма членами екіпажу комерційної місії Axiom 1 здійснив посадку в Атлантичному океані. Астронавти провели на Міжнародній космічній станції понад два тижні, хоча спочатку планувалося, що місія триватиме 10 днів.

  Корабель з астронавтами відстикувався від МКС 24 квітня о 21:10 за часом східного узбережжя США (25 квітня, 04:10 за київським часом). Приводнення капсули біля берегів Джексонвіля у Флориді сталося вчора о 13:06 за місцевим часом (20:06 за київським часом). Таким чином було поставлено крапку в 17-денній подорожі екіпажу місії Ax-1, що складається з колишнього астронавта Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору Майкла Лопес-Алегрії, американського підприємця Ларрі Коннора, канадського інвестора Марка Паті та з ізраїльського бізнесмена Ейтана Стіббе.

  Реалізація місії Ax-1 розпочалася 8 квітня, коли ракета-носій SpaceX Falcon 9 з кораблем Crew Dragon та екіпажем стартувала з майданчика космодрому на мисі Канаверал у Флориді. Наступного дня корабель зістикувався з МКС і астронавти перейшли на борт орбітальної станції. Спочатку планувалося, що вони повернуться на Землю 19 квітня, але через несприятливу погоду в місці імовірної посадки від цієї ідеї довелося відмовитись. Пізніше повернення астронавтів кілька разів відкладалося з тієї ж причини. Тепер Axiom Space, SpaceX і NASA вдалося реалізувати місію з повернення екіпажу Ax-1.

  Зазначимо, що плани Axiom Space не обмежуються виконаною місією. Наприкінці цього року планується запуск наступного приватного екіпажу у рамках місії Ax-2. Цю місію очолить колишній астронавт NASA Пеггі Вітсон, яка сумарно провела в космосі більше часу, ніж будь-який інший американець. У 2024 році Axiom Space має намір запустити до МКС кілька модулів. Зрештою вони будуть об’єднані, після чого відокремляться від орбітальної станції і перетворяться на першу приватну станцію на навколоземній орбіті. У компанії вважають, що приватна станція матиме велику популярність і дасть поштовх подальшому розвитку космічного туризму.

  Джерело: space.com


  • не пропусти

  • магазин