Bloomberg розповів, чого очікувати від iPhone 14 та інших новинок Apple у найближчі місяці

  179

  До релізу iPhone 14 залишилося менш ніж шість місяців. Експерт відомого видання Bloomberg Марк Гурман (Mark Gurman) розповів, чого можна очікувати від прем’єри — включаючи інформацію про базові функції та нововведення програмного забезпечення.

  За словами Гурмана, починаючи з релізу iPhone 6 у 2014 році компанія перейшла до трирічного циклу оновлення апаратного забезпечення смартфонів. У перший рік компанія представляє смартфон із цілком новим зовнішнім виглядом, у другий рік – зберігає практично колишній дизайн, оновлюючи апаратну частину, а у третій – дизайн отримує деякі важливі зміни.

  Наприклад, iPhone 12 представили в 2020 році зі свіжим дизайном і начинкою, iPhone 13 дизайн практично не змінився, а в iPhone 14 з’являться значні зміни. Хоча плоскі краї та заокруглені кути повинні зберегтися і в новій моделі, за деякими даними в iPhone 14 Pro-серії з’являться вирізи нового типу в дисплеї, а модулі основних камер стануть більшими, щоб вміщати нові сенсори.

  Зокрема, замість «чубків» на фронтальній частині екрана використовуватиметься довгастий виріз для датчика Face ID і круглий – для самої камери. Таке рішення буде застосовуватися доти, доки Apple не навчиться інтегрувати всі функції в один компактний модуль через три-чотири роки, або не почне застосовувати підекранні системи. Зміни торкнуться розмірів дисплеїв. Статистика Apple показала, що моделі Pro Max надзвичайно популярні, чого не можна сказати про моделі mini. В результаті, серія iPhone 14 буде включати смартфони з дисплеями розміром 6,1 дюйма та 6,7 дюйма – iPhone 14 та 14 Pro, та iPhone 14 Max та 14 Pro Max відповідно. При цьому iPhone 14 Max імовірно буде на $200 дешевшим, ніж iPhone 14 Pro Max, що майже гарантує йому велику популярність.

  За попередніми даними, однією з важливих ключових особливостей iPhone 14 Pro стане новий 48-мегапіксельний сенсор основної камери, тоді як у звичайному iPhone 14 буде тільки 12-мегапіксельний головний датчик. Крім того, моделі Pro-серії отримають новий чипсет Apple A16, а звичайні – актуальний Apple A15. За деякими даними, розглядається і можливість підтримки супутникового зв’язку в новій моделі — ймовірно, тільки для надсилання повідомлень екстреним службам. За чутками, таку функціональність можуть отримати і Apple Watch 2023 року.

  Крім того, минулого тижня з’явилася інформація про те, що незабаром буде представлено ряд комп’ютерів Apple на нових процесорах M2 і M2 Ultra, а за новими даними в розробці знаходиться і iMac на новітній платформі M3, хоча представлять його не раніше кінця наступного року.

  Очікується і швидкий реліз версії iOS 15.5 – правда, через введені компанією обмеження багато нових функцій будуть недоступні російським користувачам, але відомо, що минулого тижня вже стала доступна друга закрита бета-версія нового ПЗ.

  Серед нових функцій:

  • поява у додатку Wallet кнопки для відправлення та отримання грошей. Раніше аналогічна функціональність була реалізована у додатку Messages;
  • у додатку Home з’явиться спеціальний індикатор, що демонструє силу Wi-Fi сигналу для сполучених колонок HomePod;
  • цифрова карта iTunes Pass, призначена для зберігання коштів, що виділяються для покупок в iTunes та App Store, тепер називатиметься Apple Account Card;
  • нарешті, буде передбачено підтримку програми для прослуховування класичної музики – в результаті покупки Apple компанії Primephonic.

  28 квітня відбудеться доповідь Apple про попередні підсумки другого фіскального кварталу, яка має закінчитися наступного місяця. У цей період Apple представила оновлений iPhone SE, настільний комп’ютер Mac Studio та новий дисплей. За прогнозами аналітиків, доходи становитимуть $94 млрд, на 5% вищі у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

  Нарешті, з 6 по 10 червня відбудеться у віртуальному форматі захід WWDC 2022 для розробників, на якому компанія має намір висвітлити низку важливих питань, пов’язаних із ПЗ.

  Джерело: bloomberg.com


  • не пропусти

  • магазин