Телескоп «Хаббл» зафіксував «галактичні крила» — результат зіткнення двох галактик

  147

  Попри те, що телескоп «Хаббл» вирушив у космічний простір понад 30 років тому, він продовжує залишатися корисним науковим інструментом, який регулярно передає на Землю вражаючі знімки. Цього разу до зору телескопа потрапили «галактичні крила», які утворилися внаслідок зіткнення двох масивних галактик.

  Незвичайний об’єкт зафіксований у системі VV689, яка відома як «Крило Ангела» і знаходиться в сузір’ї Лева. За даними Європейського космічного агентства, яскраво виражена структура, що нагадує крила, утворилася в результаті зіткнення двох масивних галактик, що знаходилися в процесі злиття протягом мільярдів років.

  «На відміну від випадкового вирівнювання галактик, які тільки здаються пересічними, якщо дивитися з нашої точки огляду на Землі, дві галактики в системі VV689 знаходяться в розпалі зіткнення. Внаслідок такої взаємодії система VV689 стала майже повністю симетричною, за рахунок чого й утворилися галактичні крила», — йдеться у повідомленні ЄКА.

  Згідно з наявними даними, зображення «галактичних крил» було виявлено в рамках цивільного наукового проєкту Galaxy Zoo, учасники якого допомагають астрономам сортувати та класифікувати знімки, які отримують з роботизованих телескопів. За час реалізації цієї програми добровольці виявили чимало цікавих об’єктів, деякі з них вчені планують спостерігати у майбутньому.

  Джерело: space.com


  • не пропусти

  • магазин