Військові США підтвердили — перший метеорит з-за меж Сонячної системи впав на Землю у 2014 році

  999

  Судячи з оприлюднених документів Космічного командування США, перший метеорит з-за меж Сонячної системи, що коли-небудь падав на Землю, ідентифікований у 2014 році.

  Об’єкт, що отримав кодове ім’я CNEOS 2014-01-08, впав на Землю біля узбережжя Папуа – Нової Гвінеї 8 січня 2014 року. У 2019 році вчені з Гарвардського університету з’ясували, що перший «чужий» об’єкт Oumuamua, виявлений у 2017 році і вважався першим міжзоряним тілом, виявленим у Сонячній системі, таким не є.

  Вивчення швидкостей та орбіти небесного тіла 2014 року показало, що CNEOS 2014-01-08, найімовірніше, справді з’явився з-за меж Сонячної системи – після чого зіткнувся із Землею.

  Опублікувати дані вчені не могли через те, що база CNEOS, що належить NASA, не містить необхідних додаткових відомостей. Після кількох років спроб отримання нової інформації, від військових несподівано було отримано підтвердження того, що справді йдеться про об’єкт з іншої зоряної системи.

  За словами дослідника Аміра Сіраджа (Amir Siraj), на той час він уже майже забув про відкриття, тому поява нового документа стала для нього справжнім шоком — він вважав, що відомості засекречені у Пентагоні, і природу небесного тіла вже ніколи не вдасться з’ясувати.

  На жаль, неможливо отримати фрагмент метеорита, що впав у Тихий океан — це могло б допомогти вченим дізнатися набагато більше про світ за межами Сонячної системи. Відомо, що про створення мапи нашої зоряної системи було оголошено влітку минулого року.

  Джерело: cnn.com


  • не пропусти

  • магазин