Євросоюз запровадив обмеження на використання росіянами криптогаманців

  43

  Євросоюз нещодавно ухвалив п’ятий пакет санкцій проти Росії, який, крім іншого, запроваджує обмеження на використання росіянами криптовалютних гаманців. Тепер у юрисдикціях ЄС та Швейцарії на криптогаманцях росіян може бути не більше €10 тис.

  Джерело зазначає, що поширення обмежень на криптовалюти стало одним із принципово нових елементів європейських економічних санкцій проти Росії. Раніше ЄС заборонив росіянам тримати на банківських рахунках у країнах-учасницях понад €100 тис. На думку експертів, нові обмежувальні заходи є очікуваними, оскільки в ЄС уже давно озвучувалася думка про те, що криптовалюта може використовуватися Росією та Білоруссю для обходу санкцій.

  «Регулятор усвідомлює, що криптоактиви можуть стати засобом обходу обмежень капіталовкладень, що діють, і прагне закрити прогалину. Ці обмеження не поширюються на громадян Росії, які довго законно проживають на території ЄС, тобто мають подвійне громадянство або дозвіл на проживання.»

  Також зазначається, що заборони не застосовуються до депозитів, які потрібні для незабороненої транскордонної торгівлі товарами та послугами між ЄС та Росією. Однак у цьому випадку не виключається втручання європейських регуляторів, які в окремих ситуаціях можуть ухвалювати рішення, що відхиляються від загальної практики.

  Обмеження щодо відкриття гаманців та торгівлі на біржах криптовалют для росіян вже вводили деякі учасники ринку, проте великі платформи, такі як Binance, Kraken, KuCoin та AAX, говорили про неможливість заморозки рахунків «без законної вимоги» зробити це. Минулого місяця Coinbase заблокувала десятки тисяч гаманців, пов’язаних з російськими користувачами, а Binance обмежила використання способів оплати через російські банки із списку санкцій на платформі Binance P2P.

  У повідомленні наголошується, що ЄС не може заблокувати гаманці, зареєстровані не в компаніях країн-учасниць об’єднання. Популярні серед росіян юрисдикції, такі як ОАЕ та Туреччина, не поспішають запроваджувати санкції. Попри це, багато послуг добровільно приєднуються до санкцій навіть без прямої вказівки. Одним із варіантів для криптоінвесторів зараз є зберігання цифрових активів на холодних гаманцях, таких як Ledger та Trezor. Тут не відстежується належність до країни.

  Джерело: reuters.com


  • не пропусти

  • магазин