Bayraktar з українським двигуном: в Туреччині презентували новий БПЛА

  344

  Творці відомого безпілотника Bayraktar – турецька компанія Baykar Makina – презентували прототип нового бойового БПЛА. Новинку назвуть Kızılelma і, що цікаво, її оснастять українськими двигунами.

  Фото з презентації опублікували на Twitter-сторінці компанії вчора, 27 березня. “Bayraktar Kızılelma має крила. Вся родина разом проводить чудову неділю”, – сказано в повідомленні.

  Раніше на сайті компанії з’явилася заява, в якій було повідомлено про перший прототип нового безпілотника. Національна безпілотна бойова літальна система (MIUS) отримала назву Kızılelma (“червоне яблуко”), сказав технічний директор Сельчук Байрактар.

  “MUIS буде оснащений реактивним двигуном і, як очікується, зможе злітати і приземлятися на флагманський десантний корабель Туреччини TCG Anadolu (будується), який має стати першою в світі подібною авіаматкою для дронів”, – йдеться в повідомленні.

  Як відомо, у листопаді 2021 року Baykar замовила в українського державного підприємства “Івченко-Прогрес” реактивні двигуни АІ-322Ф та АІ-25ТЛТ для проєкту MİUS. Угода щодо купівлі українських реактивних двигунів була укладена в рамках міжнародної виставки озброєння Saha Expo 2021.

  Перший прототип Kızılelma здійснить свій перший політ не раніше 2023 року. Безпілотник зможе розвивати швидкість 800 км/год, його вантажність становитиме 1500 кг.

  Джерело: news.obozrevatel.com


  • не пропусти

  • магазин