Українські програмісти створили застосунок для виявлення російського софту на ваших комп’ютерах

  880

  Розробники MacPaw презентували спеціальний застосунок, який виявляє програми, пов’язані тим чи іншим чином з РФ. Працює новинка на комп’ютерах з macOS.

  В компанії повідомили, що за розробкою стоїть окрема команда Technological R&D у складі MacPaw і це її волонтерський проєкт. Нова програма безплатна і називається SpyBuster.

  Що відомо про програму:

  • SpyBuster розроблений для комп’ютерів під управлінням macOS – операційної системи від Apple.
  • Працює все дуже просто: застосунок сканує ваш пристрій і виявляє ті програми й сервіси, які мають зв’язки з Росією та Білоруссю. За бажанням ви можете прямо тут їх і видалити.
  • Програми класифікуються як небажані на основі перевіреного списку, який команда розробників зібрала самостійно, а також за ідентифікатором пакета та іншими характеристиками.
  • Також SpyBuster дає можливість дізнатися про підключення програм та сайтів до російських і білоруських серверів у режимі реального часу за допомогою функції Dynamic Analysis. Якщо програма виявить таку активність, ви отримаєте сповіщення й зможете одразу заблокувати потенційно небезпечні з’єднання.

  Ще одна мета SpyBuster — попередити українські сайти та медіа про можливі підключення їхніх сайтів до серверів у Росії та Білорусі. Захист персональних даних в умовах війни Росії проти України та зростаючої кількості кібератак з боку Росії, є дуже важливим. У РФ з 2016 року служби безпеки можуть отримати доступ до будь-яких даних на російських серверах без ухвали суду,– пишуть на сайті компанії.

  Джерело: tech.24tv.ua


  • не пропусти

  • магазин