Індійська ракета PSLV-C52 вивела на орбіту супутник дистанційного зондування Землі

    184

    Індійська ракета-носій Polar Satellite Launch Vehicle C52 (PSLV-C52) успішно вивела на сонячно-синхронну орбіту супутник дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) EOS-04 і два дослідні кубосати, випливає з трансляції Індійської організації.

    “Всі три супутники відокремлені, місія визнана успішною”, – повідомили в ISRO.

    Запуск ракети було здійснено о 05:59 за індійським часом (03:29 за київським часом) зі стартового майданчика Космічного центру імені Сатіша Дхавана. Через 19 хвилин після запуску все корисне навантаження було успішно виведено на намічену орбіту.

    Космічний апарат масою 1710 кг EOS-04 було виведено на орбіту заввишки 529 км. За даними ISRO, ДЗЗ використовує радіолокатор для формування зображень високої якості за будь-яких погодних умов. Його основне завдання – забезпечувати різні види діяльності: землеробство, лісове господарство, відстеження вологості ґрунту, гідрологію та картування повеней.

    Крім нього на орбіту вирушив дослідний кубосат INSPIREsat-1, розроблений Індійським інститутом космічних наук та технологій у співпраці з американським університетом Колорадо та університетами Тайваню та Сінгапуру. Йому належить досліджувати зміни в іоносфері Землі та теплові процеси у сонячній короні.

    Також було виведено демонстраційний супутник INS-2TD, на якому планується випробовувати технології для майбутнього спільного супутника Індії та Бутану INS-2B, зокрема термальну зйомку для спостереження за температурою земної поверхні протягом дня.

    Чотириступенева ракета-носій середнього класу PSLV здатна виводити диверсифіковане корисне навантаження на різні види орбіт, у тому числі близько 1,7 тонни на сонячно-синхронну полярну орбіту та 1,4 тонни на геоперехідну орбіту. Ця місія стала 54-ю для ракети цієї серії за весь час її експлуатації.



    • інші новини