Ілон Маск показав, як Starship доставить людей на Марс

  893

  Втім, винахідник сучасності відразу попередив, що кілька ракет під час випробувань можуть втратити.

  Сьогодні, 11 лютого, Ілон Маск у ході офіційної презентації космічного корабля Starship, який уже готують до польоту на орбіту Землі, поділився своєю думкою щодо подальшого розвитку космонавтики, а також продемонстрував яскраве відео про те, як найновіший корабель доставить людство на Марс. Втім, відразу вирушати в таку тривалу подорож Маск не планує — натомість корабель спочатку протестують на навколоземній орбіті, після чого Starship має доставити космонавтів на Місяць у 2025 році. Тільки після цього можна буде говорити про можливі польоти на Марс.

  Ілон Маск зазначив, що для повноцінної колонізації Марса потрібно побудувати на поверхні планети повноцінне самодостатнє місто, а для цього необхідно доставити із Землі приблизно мільйон тонн різних вантажів. І, на думку бізнесмена, вперше в історії людства це стало можливим — всі компоненти Starship є багаторазовими, тому в найближчому майбутньому компанії вдасться знизити загальну вартість доставки 100 тонн вантажів на корисну орбіту Землі до 10 мільйонів доларів або навіть нижче. Коли SpaceX реалізує ці обіцянки, польоти до Марса стануть реальнішими, оскільки фінансова складова грає найважливішу роль у досягненні мети.

  У відеоролику, опублікованому компанією SpaceX, наочно демонструється дана перевага — величезна ракета заввишки 118 метрів (найвища ракета з усіх, які будь-коли були побудовані людством) відправляє в космос космічний корабель, після чого ступінь повертається на базу для дозаправки, а сам корабель Starship вирушає у свою власну подорож. Ілон Маск заявив, що за добу можна буде виводити на орбіту три кораблі Starship з корисним вантажем, тоді як ступінь ракети-носія здатна повторно виконувати завдання вже через годину після пуску.

  Також у відео розробники проєкту показали, що дві ракети можуть з’єднуватись одна з одною, хоча практичного застосування даного формату польоту в компанії не пояснили. І наприкінці відео спеціалісти SpaceX показали, як ракета Starship долітає до Марса для подальшої колонізації планети. Мало того, наприкінці відео навіть показано саму колонію та бази для посадки ракет. З іншого боку, вірити заявам Ілона Маска на слово дуже проблематично — він ще 2016 року обіцяв запустити ракету без екіпажу, яка вирушить до Марса 2022 року, але плани вже змінилися.


  • не пропусти

  • магазин