Вчені заявили про рекордний нагрів океану

  535

  Вчені з Китаю та США опублікували звіт про тенденції зміни температури поверхні океану та його наслідки за період з 1950-х років у журналі Advances in Atmospheric Sciences.

  Над звітом працювали 23 дослідники з 14 інститутів. У його матеріалах сказано, що вміст океану неухильно зростає у всьому світі. Дослідники виявили, що за останній рік верхні дві тисячі метрів океану поглинули на 14 зеттаджоулів більше, ніж у 2020 році. Це у 145 разів перевищує світове виробництво електроенергії за останній рік.

  Крім того, океан поглинає від 20 до 30% антропогенних викидів вуглекислого газу, що призводить до його закислення. Потепління океану знижує його ефективність поглинання вуглецю, у результаті в повітрі залишається більше вуглекислого газу.

  Раніше вчені попередили, що найближчим десятиліттям на планеті може статися наймасовіше вимирання тварин з епохи динозаврів. На межі зникнення знаходяться близько 40 тис. видів – африканські слони, білі ведмеді, деякі акули, жаби та риби.

  За минулі 30 років популяція африканського лісового слона скоротилася на 86%. Білим ведмедям загрожує масове танення арктичних льодовиків, а ряд морських мешканців помре через надмірний вилов риби, забруднення океанів і скорочення площі рифів.


  • не пропусти

  • магазин