Вчені зафіксували потужний космічний вибух

  1249

  Вченими була помічена магнетарна зірка, що вивергається з силою і викидає протягом 1/10 секунд енергію, що у мільярд разів потужніша за сонце. Вона знаходиться на відстані приблизно 13 мільйонів світлових років від нас у групі галактик Скульптор.

  Магнетари є підкатегорією нейтронних зірок – об’єктів, які можуть містити до півмільйона разів більше маси Землі при діаметрі лише трохи менше ніж 20 км – з надзвичайно інтенсивними магнітними полями. Вони дуже часто вивергаються величезною кількістю енергії, але через скороминущість цього процесу їх важко виявити.

  Під час виверження знайдений магнетар виділив енергію, еквівалентну тій, яку Сонце виробляє за 100 тис. років, повідомляють дослідники з Університету Валенсії. Зазначається, що вибух стався 15 квітня 2020 року.

  Навіть у неактивному стані магнетари можуть бути у сто тисяч разів яскравішими за наше Сонце, а у разі спалаху, який ми вивчали – GRB2001415 – енергія, що виділяється, еквівалентна тій, яку випромінює наше Сонце за 100 тис. років. Альберто Х. Кастро-Тірадо Керівник дослідження


  • не пропусти

  • магазин