США розробляють міжнародну систему стеження за Росією та Китаєм

  59

  Пентагон планує побудувати в США, Великобританії та Австралії три розвідувальні бази для дослідження космосу і «виявлення спроб Росії або Китаю атакувати життєво важливі супутники». Про це повідомляє Sky News.

  Представник космічних сил США Джек Вокер пояснив, що концепція полягає в створенні трьох радарних баз по всьому світу. Одна з них буде розташована в Шотландії або на півдні Англії. Дві інших розмістять в Техасі і Австралії.

  «Це необхідно, тому що ми хочемо забезпечити безперервний контроль над об’єктами, які можуть загрожувати нашим системам, що знаходяться на геостаціонарній орбіті», – сказав Вокер.

  За його словами, це можуть бути чужі супутники або уламки ракет. Американці мають намір використовувати радарну технологію, яка може ідентифікувати об’єкт розміром з футбольний м’яч на відстані до 36 тисяч кілометрів. Планується, що перша база буде здана в експлуатацію до 2025 року.

  Військові США і Британії стверджують, що Росія та КНР нібито розробляють системи, які становлять небезпеку для їх супутників. Серед нової зброї називаються наземні лазерні установки для удару по космічних цілях і деякі супутники, здатні атакувати інші об’єкти.

  Джерело: news.sky.com


  • не пропусти

  • магазин