Вчені отримали нові деталі зміни клімату

  1175

  Нова інформація отримана з аналізу стародавньої шкаралупи страусиного яйця. Дослідники з’ясували, чим харчувалися тварини і таким чином зрозуміли, яким був клімат.

  Незвичайне дослідження вчених з Ексетерського університету пролило абсолютно інше світло на інформацію про зміни клімату. Воно показало, що деякі райони Південної Африки, які сьогодні є сухими і малонаселеними, 250 000-350 000 років тому були водно-болотними і трав’янистими. Про це пише SciTechDaily.

  До такого висновку дослідники прийшли завдяки аналізу ізотопів та амінокислот із шкаралупи страусиних яєць, які виявили на стоянці раннього середнього кам’яного віку.

  Робота вчених показала, що “після періоду збалансованого клімату і навколишнього середовища, більш прохолодна і волога погода 200 000 років тому поступилася місцем зростаючій посушливості”.

  “Bundu Farm, де була залучена яєчна шкаралупа, це віддалена ферма за 50 км від найближчого містечка, розташована в сухому напівпустельному середовищі, де міститься невелике стадо овець”, – додали вчені.


  • не пропусти

  • магазин