Коли Україна переходить на літній час

  3565

  Коли і в який бік українцям слід переводити стрілки годинника. І як безболісно пережити “вкрадену” годину, – читайте в матеріалі Korrespondent.net.

  У 2020 році Україна не відмовилася від переведення годинників з зимового на літній час.
  Коли переводять годинники на літній час?
  Традиційно країна переводить стрілки годинника в останню неділю березня. У 2020 році це станеться в ніч з 28 на 29 березня.
  Стрілки годинника слід перевести на одну годину вперед.
  Для чого переводять годинник?
  Ідея переведення годинників виникла в американського президента Бенжамена Франкліна. Він хотів економити світло в магазинах. Однак у США цю ініціативу заблокували виробники свічок. Вперше ж годинники перевели у Великобританії в 1908 році.
  Годинники переводять для економії енергетичних і паливних запасів за рахунок раціонального використання денного світла для неспання, праці і дозвілля. У багатьох країнах літній час називаеют “daylight saving time” – час, що зберігає денне світло.
  Проте деякі експерти стверджують, що чиста економія енергії при переведенні годинника становить від 0,5 до 3%.
  Як пережити?
  Для більшості людей, які не скаржаться на здоров’я, такий перехід не нестиме будь-якої серйозної загрози.
  Однак поберегтися все ж варто. Так, для легкої адаптації медики рекомендують повноцінно відпочивати, більше гуляти на свіжому повітрі, правильно харчуватися і остерігатися стресових ситуацій. Також намагайтеся в цей період не планувати особливо важливих справ і уникати сильних фізичних навантажень.
  Буде відмінним рішенням, якщо за пару тижнів до 29 березня ви почнете лягати спати раніше, ніж зазвичай.
  Цікаві факти
  Астрономічний час у різних регіонах нашої країни помітно відрізняється. Наприклад, реальна різниця між Донецьком і Києвом становить 30 хвилин. Тобто, на Донбасі сонце встає на півгодини раніше.
  Реальна різниця між Одесою і Києвом – одна хвилина, Сімферополем і Києвом – 14 хвилин, а ось між Донецьком і Ужгородом – 1 годину і 2 хвилини.

  • не пропусти

  • магазин