У ВР планують змінити правила складання іспиту на водійські права

  109

  Сісти за кермо навчального автомобіля та приступити до практичних занять майбутні водії зможуть лише після того, як успішно складуть іспит на знання правил дорожнього руху.

  Саме такі нововведення містяться у проекті закону No2201, який 2 жовтня був поданий у парламент 5 народними депутатами від фракції «Слуга народу».

  Документ пропонує реформувати нинішню методику навчання водійській майстерності й внести дві ключові зміни:

  1. Вивчати правила дорожнього руху українці зможуть самостійно, не звертаючись до сертифікованих навчальних закладів.
   Автори запевняють, що в сучасному світі змушуваті людей ходити в автошколи зовсім необов’язково. До того ж, така норма прямо порушує права окремих категорій громадян, наприклад, жінок в декреті. Подібна практика існує в ряді європейських країн і добре себе зарекомендувала, резюмують депутати.
  2. Приступати до практичних занять на дорогах загального користування українці повинні тільки після отримання свідоцтва про успішне проходження теоретичного іспиту. А в разі провалу, ті з учнів, хто вивчав правила самостійно, зможуть пройти повторний тест тільки через 3 місяці.
   Тут ініціатори законопроекту посилаються на той факт, що навіть в автошколах новачки сідають за кермо лише через 2 тижні після початку теоретичних занять. На той час, кажуть депутати, більшість з них толком не знає навіть знаків дорожнього руху.

  При цьому щорічно автошколи країни випускають на дороги близько 40 тис. нових водіїв, які через слабку підготовку несуть пряму загрозу іншим учасникам руху. Це, на думку авторів, настільки небезпечно, що свій законопроект вони запропонували відзначити статусом «невідкладний».

  Якщо проект підтримають 226 нардепів, його норми наберуть чинності на наступний день після офіційної публікації. Кабміну відводиться місяць на імплементацію нових правил.

  Джерело: UBR


  • не пропусти

  • магазин