Білл Гейтс назвав найкращі книги та лекції 2023 року

620

Наприкінці року Білл Гейтс зазвичай ділиться у своєму блозі рекомендаціями книг. У 2023 році він продовжив традицію та розповів про 3 книги, які хоче порадити всім.

Також у списку рекомендацій опинився курс лекцій з економіки, а для створення святкового настрою – плейлист різдвяної музики з треками з різних країн.

  • «Пісня клітини: дослідження медицини та нової людини», Сіддхартха Мукерджі (The Song of the Cell, by Siddhartha Mukherjee). Нова книга американського вченого-онколога, який одержав Пулітцерівську премію за науково-популярну книгу «Цар усіх хвороб. Біографія раку». У новій роботі він пояснює, як еволюціонувало життя від одноклітинних огранізмів, і як будь-яка хвороба людини в кінцевому рахунку зводиться до будь-яких проблем із клітинами. Після прочитання починаєш краще розуміти, як працюють і хвороби, і наші тіла.
  • «Не кінець світу: як ми можемо стати першим поколінням, яке побудує стійку планету», Ханна Річі (Not the End of the World, by Hannah Ritchie). Еко-активістка використовує дані, щоб довести, що клімат не такий близький до сценаріїв судного дня, як можна подумати після всіх новин. Так, зараз справи погані та клімат гірший, ніж був у далекому минулому, але практично за всіма параметрами спостерігаються покращення. Гейтс радить цю книгу всім, хто хоче вести виважені розмови про екологію.
  • «Винаходи та інновації: коротка історія хайпу та невдач», Вацлав Сміл (Invention and Innovation, by Vaclav Smil). Може здатися, що ми живемо в інноваційну еру людської історії, але чесько-канадський учений з цим не згоден. У новій книзі він стверджує, що зараз ви бачимо “явні ознаки технологічної стагнації та уповільнення розвитку”. І хоча з його прогнозами на майбутнє погодяться не всі (Гейтс, наприклад, не згоден), його екскурс у минуле і розповіді про те, як винаходи минулого допомогли нам досягти поточного рівня розвитку заслуговує на увагу.

Щодо курсів, то Гейтс рекомендує онлайн-лекції з економіки Тімоті Тейлора. Онлайн-курс складається з 36 лекцій та покриває основні концепції економіки. Гейтс вважає, що ці знання будуть корисні для кожного — незалежно від того, вивчали вони економіку раніше чи ні.

Також порекомендував мінісеріал «Усе те незриме світло» на Netflix. Це екранізація однойменного роману Ентоні Дорра, який здобув Пулітцерівську премію. Завершує список рекомендацій добірка різдвяної музики на Spotify. Оригінальний плейлист можна послухати тут.