Музей золота Мусі-дель-Оро, який користується величезним інтересом у туристів, розташований в колумбійській столиці – місті Богота, сховався у високих гірських масивах Анд.
Місцеві жителі щиро вірять у те, що десь поруч з сучасною столицею Колумбії перебувала легендарна країна Ельдорадо, де цінний метал покривав землю. Культ золота і масштаби його видобутку тут були настільки великі, що рішенням влади відкрито унікальний музейний комплекс.
Золотодобування в Колумбії і її околицях зародилася спочатку нашої ери і активно розвивалася аж до того моменту, поки на найбагатших землях не опинилися іспанські завойовники (16 століття).
Індійські племена, які проживали на території сучасної Колумбії, ставилися до золота інакше, ніж європейці, вони вважали його священним металом, здатним збирати і передавати людині енергію сонця. Створені із золота вироби, нерідко використовувалися в побуті і при здійсненні культових обрядових дій.
У триповерховій будівлі музею Мусі-дель-Оро, розташованому в старовинному районі Боготи Ла-Канделярія, експонується близько 36 тисяч золотих виробів, які належать до доколумбової епохи. Особливо цінними вважаються речі, підняті з дна озера Гуатавіта, куди, якщо вірити місцевим легендам, вони потрапили в якості жертвопринесення вождів, кожен з яких повинен був доплисти на плоту до центру водойми і занурити в нього золоті прикраси.
У Музеї золота експонується унікальний «Золотий пліт», створення якого датується 1200-1500 роками до нашої ери. Такий цінний експонат був виявлений в 1856 році. Він являє собою велику золоту платформу з підноситься над нею вождем, оточеним 12 невеликими фігурами.
Недалеко від Музею золота, в тому ж районі Ла-Канделярія, є й інші пам’ятки, цікаві для туриста – церкви Сан-Франсіско і Дель-Кармен, Театр Колон, Військовий музей, прекрасні будівлі старої споруди. На фунікулері можна дістатися до вершини гори Монсеррате (висота 3152 метрів) і споглядати мальовничу панораму міста.