Українцям загрожує новий штраф: можуть покарати навіть за пост у соцмережах

    245

    В Україні нагадали про адміністративну відповідальність за поширення неправдивої інформації. Навіть, на перший погляд, невинний пост у соцмережі може обернутися штрафом.

    Адвокат Євген Булименко у коментарі для “РБК-Україна” пояснив, що стаття 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання за поширення фейків, здатних викликати паніку або дестабілізувати громадський порядок. Штраф за таке правопорушення може становити від 170 до 255 гривень.

    Притягнути людину до відповідальності можна лише за умови, що буде доведено навмисне поширення неправдивої інформації з усвідомленням її можливих наслідків. Якщо ж йдеться про випадковий репост без умислу, суди найчастіше закривають такі справи через відсутність складу правопорушення.

    Попри те, що більшість справ закривається, прецеденти покарань вже існують. Наприклад, у Донецькій області користувач Facebook отримав штраф у розмірі 170 гривень за публікацію, що могла викликати паніку. У Києві чоловіка визнали винним у поширенні неправдивої інформації через фейковий Telegram-акаунт, у якому він вигадував історії про конкретну особу.

    Юристи наголошують, що в умовах війни та великої кількості інформації в соцмережах потрібно бути обережним. Будь-який необережний пост чи репост може бути розцінений як спроба дестабілізації ситуації.



    • інші новини