Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який офіційно закріплює 11 липня як Національний день пам’яті поляків, загиблих, за офіційною версією Варшави, внаслідок “геноциду, вчиненого українськими націоналістами під час Другої світової війни”.
Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на сайт президента Польщі. У підписаному документі йдеться про відповідальність Організації українських націоналістів та Української повстанської армії за масові вбивства польського населення на територіях, що до війни належали Другій Речі Посполитій.
Цей закон, ухвалений Сеймом Польщі ще 4 червня, набув чинності після підпису президента. Він стосується офіційної дати вшанування жертв Волинської трагедії, яку польська влада розцінює не як складний міжетнічний конфлікт, а як одностороннє знищення польського населення українськими формуваннями.
У відповідь на це Міністерство закордонних справ України виступило з критикою, підкресливши, що така одностороння історична оцінка суперечить партнерському характеру відносин між Києвом та Варшавою. У заяві зовнішньополітичного відомства зазначено, що примирення можливе лише за умови взаємної поваги, діалогу та спільної роботи істориків обох країн.
Попри стратегічне партнерство у протистоянні російській агресії, тема історичної пам’яті залишається однією з найчутливіших у двосторонніх відносинах України та Польщі, продовжуючи викликати дискусії та напругу.