На лівому березі Дніпра знайшли артефакти періоду неоліту

    1003

    У Запоріжжі, в урочищі Сагайдачного, після дощів на поверхню винесло артефакти з ознаками обробки, які, ймовірно, належать до епохи неоліту. Ця подія викликала неабиякий інтерес серед археологів та місцевих жителів, повідомляє ЗаБор.

    Рідкісні уламки з різьбленням було виявлено неподалік Дурної скелі. Як зазначають фахівці, визначити точний вік знахідок зараз складно, але є припущення, що це предмети доби новокам’яного віку (10–3 тисячоліття до н.е.).

    Урочище Сагайдачного давно відоме своєю історичною та культурною значимістю. За легендами, тут жив козак Сагайдак, який після руйнування Запорозької Січі оселився в цих місцях. Він героїчно загинув, захищаючи свою домівку від московського війська. На честь нього було названо скелі та місцевість.

    Під час будівництва ДніпроГЕСу частину території урочища було затоплено, а багато історичних об’єктів знищено. Проте ще у 1928 році тут проводилася масштабна археологічна експедиція. Тоді на глибині двох метрів знайшли викладені вручну кам’яні споруди, череп’яний посуд та кістки тварин.

    Нині ж через обміління Дніпра, спричинене підривом Каховської ГЕС, берег відкрив нові артефакти. За словами місцевого активіста Дмитра Шкаликова, це підтверджує унікальність цієї території як історичного центру.

    Знахідки на березі Дніпра можуть стати важливим джерелом інформації про життя наших предків у неолітичну добу. Унікальні об’єкти свідчать про існування тут давніх стоянок, що були місцем проживання і поклоніння людей.

    Археологи закликають до детальних досліджень, адже кожна знахідка – це нова сторінка історії, яку ще належить написати.



    • інші новини