Вчора з бази Космічних сил Ванденберг у Каліфорнії стартувала ракета SpaceX Falcon 9, яка вивела на низьку навколоземну орбіту 20 супутників зв’язку Starlink. Цей запуск дав змогу завершити формування першої групи апаратів із Direct to Cell — технологією, що дозволяє звичайним смартфонам під’єднуватися до супутників напряму.
У свіжій партії було 13 супутників із підтримкою прямого під’єднання мобільних телефонів із Землі — вони й завершили формування першої групи апаратів цього типу.
“Першу групу супутників Starlink із прямим стільниковим під’єднанням тепер розгорнуто. Це дозволить немодифікованим мобільним телефонам під’єднуватися до інтернету у віддалених районах. Пропускна здатність на одиницю становить лише близько 10 Мбіт/с, але майбутні групи будуть значно продуктивнішими”, — пообіцяв на своїй сторінці в соцмережі X очільник SpaceX Ілон Маск (Elon Musk).
Апарати було розгорнуто на низькій навколоземній орбіті через 61 хвилину, як і планувалося. Перший ступінь Falcon 9 повернувся на Землю через вісім хвилин після старту — він за планом здійснив посадку на плавучу платформу “Of Course I Still Love You” в Тихому океані. У 2024 році SpaceX запустила понад 80 місій Starlink.
На цей момент група Starlink налічує 6799 апаратів, із яких близько 330 підтримують пряме стільникове під’єднання. Ця група дозволить надавати послуги стільникового зв’язку у віддалених регіонах планети, де звичайні стільникові мережі недоступні. У наступному році послуги супутникового стільникового зв’язку першим почне надавати американський оператор T-Mobile, а пізніше приєднаються й інші.