У марокканському метеориті NWA 7034, відомому як “Чорна красуня”, який має марсіанське походження, вчені виявили сліди давніх гідротермальних процесів. Вік метеорита оцінюється у 4,4 мільярда років, що робить його одним із найстаріших відомих марсіанських метеоритів.
“Чорна красуня” є унікальним зразком марсіанської брекчії – породи, що складається з різних мінеральних уламків вулканічного походження. Особливістю метеорита є високий вміст води в кристалічній структурі його мінералів.
Австралійські дослідники, вивчаючи вкраплення циркону в метеориті, виявили незвичайну кількість “сторонніх” елементів – заліза, алюмінію, натрію та магнетиту. Така комбінація елементів можлива лише за наявності великої кількості гарячої води під час формування породи.
Вчені дійшли висновку, що приблизно 4,4 мільярда років тому на Марсі відбувалися потужні гідротермальні процеси, коли величезні маси розігрітої води виходили з надр планети. Це підтверджує теорію про те, що в минулому Марс мав повноцінну гідросферу.
Це відкриття є важливим для розуміння водного минулого Червоної планети, хоча питання про те, куди зникла вся ця вода – чи то в космос, чи то під поверхню планети – залишається відкритим для подальших досліджень.