Перед інавгурацією Дональда Трампа як президента США як Україна, так і росія намагаються посилити свої позиції на полі бою, повідомляє The Financial Times. Очікується, що наступні місяці можуть стати критичними в цій затяжній війні.
Останніми тижнями москва значно посилила наступальні дії на сході України, де просувається швидше, ніж це було за останні два роки. За даними аналітичної групи Deep State, російські сили з серпня захопили вже понад 1200 квадратних кілометрів української території. Це більше, ніж територія, яку зараз утримують українські військові в курській області.
На лінії фронту довжиною у 1000 кілометрів російські війська завдають безперервних повітряних та наземних ударів. Командир артилерійського підрозділу, який перебуває біля Курахового, повідомив, що його підрозділ знаходиться під постійними атаками з трьох напрямків, проте командування ще не видало наказ про відступ.
Водночас Київ готується до чергового призову – планують мобілізувати ще 160 тисяч військових у період з листопада по лютий, що, за оцінками Ради національної безпеки і оборони, забезпечить лише 85% необхідних ресурсів для комплектування бойових частин. Проте окремі високопоставлені київські посадовці ставлять під сумнів досягнення цієї мети, вважаючи більш реалістичною цифру близько 100 тисяч нових призовників.
Військові експерти вважають, що наявність чітких термінів служби могла б підвищити бажання чоловіків служити. Дара Масікот, аналітик Фонду Карнегі, нещодавно побувала на передовій та зазначила, що на цей момент росія має значно більші ресурси, що надає їй тактичну перевагу.
Західний фронт – не єдина стратегічна точка напруги. росія також концентрує війська чисельністю близько 50 тисяч солдатів у курській області з метою витіснити українські підрозділи з регіону. Москва прагне повернути повний контроль над цією територією до інавгурації Трампа. За словами аналітиків, втрата курської області суттєво обмежить позиції Володимира Зеленського у майбутніх переговорах з москвою.