Орбітальний апарат Mars Reconnaissance Orbiter сфотографував русло стародавньої річки на Марсі

    380

    Орбітальний апарат Mars Reconnaissance Orbiter показав стародавню річку, що протікала по поверхні Марса мільярди років тому. Зображення опубліковане у «Планетному фотожурналі» NASA.

    На фотографії видно хребти в регіоні Aeolis Planum (Еолісова рівнина), які є уособленням стародавньої річки, яка колись текла Марсом в еру більш м’якого клімату. Ця різноманітність археологічних слідів у геологічній історії Марса виразно контрастує із сучасним виглядом планети.

    Звивисті форми — результат того, що давня річка наповнювала своє русло гравієм, а дрібнозернисті матеріали оточували водну трасу, коли берегові лінії змістилися. Вчених приваблює таке явище, яке вони називають переверненими руслами. Коли річка висохла, дрібнозернисті матеріали винесли, залишивши слід у вигляді кам’янистих хребтів.

    Знімок було зроблено з орбіти Марса на висоті близько 267,21 км над його рівнинами. Камера HIRISE (експеримент із візуалізації високої роздільної здатності), надала вченим можливість отримати ці чіткі та докладні зображення.

    Особливістю Марса є значна втрата планетою своєї атмосфери, що перетворила його на надзвичайно сухе та пустельне місце. Зараз він у 1000 разів сухіший від найбільш засушливої ​​пустелі на Землі. У поєднанні з опроміненою поверхнею Марса це створює дуже непридатні умови для життя.

    Проте, ровер NASA «Наполегливість» активно досліджує поверхню Марса, шукаючи потенційні сліди примітивного життя. Його завдання — ретельно вивчити місцевість, зокрема області, де протікали ці давні річки.

    У довгостроковій перспективі планується відправити на Марс ще більше місій, орбітальних та поверхневих, щоб глибше вивчити планету та відшукати додаткові свідчення про можливе минуле чи справжнє існування життя на Червоній планеті. Крім того, ведеться активна розробка компактного марсіанського літака, який здатний долати марсіанську пустелю зі швидкістю приблизно 217,3 км/год. Вчені впевнені, що майбутні наукові експедиції на Марс будуть надавати все більше розгадок таємниць Червоної планети.