Оновлений Google Chrome отримав одразу три ШІ-функції

    788

    Google запропонувала новий підхід до роботи з браузером Chrome. Компанія оголосила про впровадження ряду функцій на основі ШІ, які стануть значним кроком у створенні інтуїтивно зрозумілого та зручного інтерфейсу популярного браузера.

    Одним із ключових нововведень стала функція Tab Organizer. Вона дозволяє автоматично групувати вкладки на подібні теми, значно спрощуючи управління безліччю відкритих сторінок. Функція активується простим кліком правої кнопки миші і пропонує користувачеві організувати вкладки, пов’язані, наприклад, з онлайн-покупками чи читанням новин. Така автоматизація значно полегшує навігацію і дозволяє зосередитися на змісті, а не на керуванні вкладками.

     

    Іншою інновацією є оновлення Chrome Theme Store із використанням ШІ. Тепер користувачі можуть вибрати зображення, стиль та колірну гаму, на основі яких ШІ створить унікальну тему для браузера Chrome. Ця функція заснована на технології генерації тексту в зображення, аналогічною використовуваній в Android для створення генеративних шпалер, що демонструє вміння ШІ трансформувати базові запити користувача в естетично привабливі дизайни.

     

    Наступною новацією в інтеграції ШІ стане функція Help Me Write, яку додадуть до браузера наступного місяця. Вона запропонує користувачам допомогу ШІ у складанні текстів у будь-яких текстових полях веб-сайтів. Для цього достатньо клацнути правою кнопкою миші на будь-якому текстовому полі та вибрати цю функцію. Потім ШІ запитає вас, що ви хочете написати, і створить для вас першу чернетку. Так Help Me Write обіцяє спростити процес написання електронних листів, відгуків про покупки та відповіді на запрошення.

    Очевидно, браузер Chrome стає ключовою платформою для Google у плані впровадження своїх новітніх розробок в області ШІ, включаючи модель Gemini та ШІ-чат-бот Bard. Хоча ШІ-чат-боти зараз мають велику популярність, браузери залишаються єдиним місцем, де розробники можуть отримати доступ практично до всього. Пошуковик Google вже служить своєрідним фільтром, через який ми бачимо інтернет, і компанія прагне розширити цю роль, включивши ШІ в процес нашого пошуку та обробки інформації, а також у створення нового контенту.

    У той час як конкуренти Google, включаючи такі великі компанії, як Microsoft, а також браузери Arc та Opera, вже близько року активно інтегрують ШІ у свої продукти, Google робить ставку на широку інтеграцію своїх ШІ-інструментів у Chrome для створення більш інтуїтивного та комфортного інтерфейсу користувача. Чи подібний підхід Google є відставанням у гонці інновацій або стратегічним ходом, покаже час. Однак, не варто дивуватися, якщо незабаром ви виявите ШІ в кожній вкладці вашого браузера.