Великим мовним моделям, які сьогодні стали уособленням нейромереж, для роботи потрібно багато ОЗП та відеопам’яті. Стартап AIZip має намір розв’язати цю проблему, випустивши надмалі розумні пристрої, які «додаватимуть» ШІ практично в будь-який предмет.
За задумом розробників, наділяти побутові предмети ШІ можливостями повинні наносенсори. Передбачається, що їх можна буде вбудувати в будь-який об’єкт — мікрохвильову піч, взуття чи навіть щетинки зубної щітки. Їхнє головне завдання — отримувати інформацію в реальному часі та «адаптуватися» на її основі до навколишніх умов.
Для цього пропонується використовувати вузькоспеціалізовані невеликі ШІ-моделі замість громіздких «універсалів».
Наприклад, «заряджена» штучним інтелектом кавоварка використовуватиме функцію розпізнавання обличчя або ідентифікації голосу, щоб автоматично наливати «правильний» напій відповідно до уподобань кожного користувача. Духовка, своєю чергою, зможе розпізнавати тип та обсяг продуктів, виставляючи оптимальну температуру для їхнього приготування, і так далі.
Зараз проєкт перебуває на стадії концепту, і коли його буде реалізовано хоча б у вигляді прототипу — його автори не повідомляють.