Страхування життя, майна, здоров’я і близьких в Україні оформляються за бажанням. Оборона від нещасного випадку дає змогу додати впевненості в житті та не переживати про те, де брати кошти в разі необхідності. Водночас водії всіх транспортних засобів у нашій країні зобов’язані оформити автоцивілку.
Придбаний поліс ОСЦПВ не захищає водія і його транспортний засіб. Документ дозволяє боронити фінансові інтереси, у разі аварії. Після ДТП не доведеться оплачувати збитки постраждалим особам і ремонт їх техніки з власної кишені. Упродовж минулого року сталося понад 155 тис аварій, ймовірність фінансового ризику досить висока, коли на 1000 жителів нашої країни припадає 250 водіїв.
Як оформити документ
Щоб здобути автоцивілку досить відвідати офіс страхової компанії, яка є членом МТСБУ. З повним списком можна ознайомитися на сайті, в Україні представлено понад сорок чинних членів.
У процесі укладення договору необхідно вказати такі дані:
- тип транспортного засобу;
- об’єм двигуна;
- місто прописки водія;
- від якого імені підписується договір (юридична або фізична).
Наперекір обов’язковому оформленню документа в нашій країні для водіїв із 2004 року, деякі категорії громадян звільняються від цього. До них відносять інвалідів першої групи, учасників бойових дій, постраждалих у ході Революції Гідності. Їм досить просто мати із собою документ, що підтверджує наявність пільги.
Для зручності клієнтів, разом із паперовою копією на пошту й у додатку «Дія» відправляється електронний дублікат. Він володіє ідентичною юридичною силою й може пред’являтися правоохоронним органам у разі запиту.
Різноманітність автоцивілки
Страхова компанія УНІКА представляє своїм клієнтам на вибір три типу договору. Один із них — обов’язковий, контрольований державними органами. Два інших допоміжні та спрямовані на додатковий фінансовий захист автовласників.
Обов’язковий поліс спрямований на матеріальну оборону відповідальності клієнтів і передає оперативну оплату постраждалій стороні. У разі настання страхового випадку, гарантується відшкодування до 130 тис гривень у разі пошкодженнях транспортного засобу й не більш ніж 260 тис гривень у разі завданої шкоди здоров’ю третіх осіб. Франшиза (неповоротна сума) може становити 1 тис, 2 тис або 0 грн.
У якості розширення ОСЦПВ можна оформити добровільну автоцивілку. Вона гарантує збільшення страхових виплат — додаткові 250, 550 або 950 тис гривень до обов’язкового платежу. Також гарантується надання додаткових 50 тис. грн для покриття шкоди завданому здоров’ю в разі ДТП.
Особливістю компанії УНІКА став поліс «Автоцивілка навпаки». Після укладення договору вам не доведеться очікувати виплату на відшкодування збитку від страхової фірми власника поліса. На ремонт авто буде представлено до 500 тис грн. Здобути більш детальну інформацію про укладення поліса ОСЦПВ і переваги співпраці можна звернувшись в офіс УНІКА.