Команда китайських інженерів під керівництвом професора з Чжецзянського університету Чао Сюя (Chao Xu) та аспіранта Фея Гао (Fei Gao) створила дрон, а також розробила алгоритм, який забезпечує можливість кільком таким безпілотникам переміщатися у складі рою.
Використовуючи алгоритм, рій може безперешкодно переміщатися навіть у лісі — вчені продемонстрували це на прикладі його руху в заростях бамбука. Безпілотники постійно обмінюються між собою інформацією за допомогою UWB-приймачів, що забезпечують відносно точні дані про взаємне розташування, завдяки чому зменшується ймовірність зіткнення між ними під час обходу перешкод. Дрони не мають підтримки GPS, і використовують візуально-інерційну навігацію – дані з камери та блоку з акселерометром та гіроскопом.
Фахівці продемонстрували кілька відеороликів, у яких 10 дронів без попередньої карти та GPS-навігації рухаються лісом, огинаючи дерева і зберігаючи при цьому структуру рою. Також була продемонстрована здатність таких дронів ефективно уникати рухомих перешкод і слідувати за людиною.
Безпілотники є квадрокоптерами, оснащені компактним суперкомп’ютером NVIDIA Xavier NX, камерою глибини Intel RealSense D430 і польотним контролером PX4 autopilot. Важить такий дрон лише 300 г, ємності акумулятора достатньо для 11 хвилин польоту.
Можливість переміщення дронів у формі рою може використовуватися як у військових, так і в цивільних цілях. Наприклад, рій дронів використовували як розподілений набір датчиків для пошуку місця витоку газу.
Джерело: sciencemag.org