До кінця XXI століття в Дністрі і в Південному Бузі рівень води може знизитися на третину, а в Дніпрі – на 20%. Про це повідомляє Аналіз впливу кліматичних змін на водні ресурси України, пише svoboda.
Вчені проаналізували, як буде змінюватися рівень води в річках при двох різних сценаріях зміни клімату: «м’якому», що передбачає зменшення викидів парникових газів відповідно до Паризької угоди, і «жорстким», при якому ніяких заходів по боротьбі з кліматичною кризою не відбудеться. У більшості басейнів України рівень води зменшиться в обох сценаріях:
- У басейні Дніпра передбачається зниження водного стоку в середньому до 20% (і до 24% влітку), з січня по березень можливе невелике збільшення.
- У басейні Західного Бугу стік може зменшитися в середньому від 28% до 30% в усі місяці, крім лютого; найбільше зниження очікується восени (до 32%).
- У басейні Дністра при «жорсткому» сценарії на кінець століття очікується катастрофічне зниження стоку – в окремі місяці до 36-38%.
- Зменшення водного стоку басейну річки Прип’ять буде перебувати в діапазоні від -12 до -23%, проте зменшення стоку в період літньої межені може досягти 37%.
- У басейні Десни значних змін не прогнозується, а ось в січні-березні річковий стік навпаки може вирости від 28% до 45%; в інші місяці очікується незначне зменшення стоку.
- У басейні Південного Бугу в кінці століття очікується істотне зниження середнього річного стоку – до 30%, а в окремі місяці до 45%.
У такій ситуації постраждають різні галузі економіки. Першим наслідки відчує сільське господарство, яке вже зараз страждає від посух. Потім удар припаде на енергетику і металургію, що є найбільшими споживачами води. Нарешті, постраждає і комунальне господарство – аж до обмеження водопостачання для населення.