7 лютого – День Григорія: традиції, прикмети та добрі справи

1071

Щорічно, 7 лютого, християни святкують День Григорія Богослова. Його вважають одним із прабатьків християнської віри, тож цей день дуже важливий для тих, хто її сповідує. У народі свято ще називають Григор’їв день або кажуть, що прийшов Григорій-зимовказник.

Головні особливості свята: це спостереження за природними прикметами, які передбачають погоду. А, також — добрі справи. Давня традиція взялася з переконання: чим більше добрих справ у цей день людина зробить, тим більше шансів очистити власну душу від гріхів. Проте, є важлива умова: своїми добрими діями не можна хвалитися. Якщо похвалишся — то справа до добрих не зарахується, адже робитися вона має не для того, щоби похизуватися.

Як підтримати традицію з добрими справами?

Якщо вам сподобалася ідея з такою традицією — робити якомога більше добра 7 лютого, то ось, як це можна втілити в життя:

Ідея № 1: Говорити людям більше хороших слів та компліментів. Вірите чи ні, але сила слова буває значно ефективнішою, ніж матеріальна допомога. А, сказані слова, навіть для незнайомої людини, впливають на подальший настрій. Похваліть новий одяг друзів, зробіть комплімент у роботі колегам, нагадайте рідним, за що їх цінуєте. Ці підбадьорливі слова точно зроблять їх день кращим.

Ідея № 2: Дякуйте людям за їх роботу. Нам щодня допомагають робити життя комфортнішим: роблять нам каву в закладі, везуть до роботи в транспорті, годують нас, допомагають вибрати потрібну річ чи прибирають на роботі. Але, не завжди ці люди чують подяку від тих, для кого працюють. А, якщо чують, то просто з ввічливості, а не щиро. Подякуйте людині і скажіть, що ця кава дуже смачна. Повірте, зовсім не кожен залишає свій хороший відгук.

Ідея № 3: Благодійність. Для неї не обов’язково бути багатою людиною, достатньо бути хорошою. Є безліч організацій, де, навіть, пожертва в 100 гривень матиме значення. Наприклад, притулки з бездомними тваринами.

Ідея № 4: Стати волонтером. Записатися на цей день у волонтери, допомогти прибрати біля озера сміття, прибрати притулок для тварин чи ще якось приділити час тому, хто цього потребує.

Також, ви можете нагодувати бездомних тварин на вулиці, стати донором крові в лікарні, пригостити колег зробленою вами випічкою, просто поступитися місцем у маршрутці. Добро робити легко, якщо цього захотіти.

Народні прикмети на Григор’їв день

  • Поганими прикметами цього дня вважалося стригти нігті та волосся, а також плюватися.
  • Казали, якщо плюнув на землю — то можеш вертатися додому, бо шлях буде невдалим.
  • Гарна прикмета, яка має принести щастя — подарувати в цей день жінці квіти.
  • Якщо 7 лютого випав сніг — то в наступному році зима прийде в ці краї не скоро.
  • Якщо синиці 7 лютого жваво щебечуть у дворі — до сильних морозів.
  • Яким є день до обіду, такими будуть грудень січень наступного року.
  • Сильний снігопад 7 лютого також означає прихід ранньої осені.
  • Якщо розлили в цей день молоко — то скоро отримаєте гарну звістку.
  • Торговці заготовляли шматочки цукру і весь день носили із собою, щоби торгівля була вдалою.
  • Також, вважали, що все сказане цього дня може збутися, тож на Григорія треба бути обачними зі словами та побажаннями.

Знали раніше про таке християнське свято?

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua
• магазин

• новини партнерів