Івана Хрестителя: дата святкування, традиції та історія свята

390

Так, після Водохреща вже минули новорічні свята. Але, залишилася ще одна важлива дата, приурочена тому, хто хрестив Ісуса в річці Йордан. Ім’я Іоана Предтечі, або ж Хрестителя, модифікувалося в нас у більш звичну варіацію — Іван Хреститель. Саме він провів цей значущий для християн обряд, хрещення Ісуса. Як святкують цю дату віряни — читайте далі.

Як святкували Івана Хрестителя

День починався з відвідування церкви та богослужіння. Далі, роздавали тваринам усі ритуальні страви, які залишилися з Водохреща та Голодної Куті. Адже, святкові страви викидати не можна. Зерно та крихти випічки, кашу — віддавали курям. Усе інше — худобі або свійським тваринам.

Це спокійний домашній день, адже після цілої низки свят — усі повертаються до буденних справ. Планують роботу на наступні кілька тижнів, готуються до весілля чи просто відпочивають перед трудовими буднями.

Нарешті, можна повертатися до рукоділля: шити, в’язати, вишивати. Під час різдвяних справ ці заняття були під забороною, та й часу для них не вистачало. Тепер, господині витрачали вільний час на в’язання чи вишивання одягу, скатертин, постілі. Часто, щоби було веселіше займатися рукоділлям — дівчата влаштовували цілі вечорниці. За посиденьками кожна займалася своєю справою, а між тим — можна було говорити, співати пісень, обмінюватися новинами.

Загалом, цей день — остаточне повернення до буденних турбот. Майже на місяць затягнулися зимові свята: Новий Рік, Святий Вечір, Різдво, Старий Новий Рік та Щедрий Вечір, Голодна Кутя та Водохреща. Тепер, не гоже було після такого відпочинку сидіти без роботи. Навіть жартівлива приповідка раніше була: “Після Івана Предтечі хто не робить, того б’ють у плечі.” Вона вказувала, що пора повертатися до праці та не лінуватися, адже сил після тривалого відпочинку вже достатньо.

А, як у вас із поверненням до роботи після свят? Так, до такого лінивого режиму канікул легко звикнути, а от вийти з нього — значно важче. Проте, чим раніше почнеш — тим швидше здійсниш заплановане на цей новий рік, правда?

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua

Поділись
• магазин

• новини партнерів