28 березня: щорічна Година Землі та як її провести

360

Година Землі – це глобальна світова ініціатива на підтримку збереження Планети. Один день у році відбувається символічне відключення світла на одну годину (у 2020 році – 28 березня з 20.30). Вимикають світло у будинках, офісах та біля визначних споруд. Згасають підсвічення таких будівель, як лондонський годинник, єгипетські піраміди, римський колізей тощо. Все, щоби привернути увагу до проблем екології. І, нагадати, що треба відповідально ставитися до використання ресурсів Землі.

Понад 180 країн підтримали цю ініціативу, серед них і Україна. Також, в цей день, зазвичай, проводять низку тематичних заходів: позакласні заняття в школі, акустичні концерти, екологічні  ярмарки. Тільки у 2020 році весь світ, через поширення вірусу, утримується від масових заходів.

Як вплине карантин на планету? Безперечно, є багато плюсів для природи: тільки в Україні зупинилися всі потяги та електрички, міжміські автобуси та всі перельоти. І не на на годину, а на цілих два тижні! Якщо людство зараз вразливе до небезпечного вірусу, то хоча б наша планета має час на відновлення. А, чим здоровішою стане вона — тим комфортніше буде жити нам, людям.

Способи допомогти планеті щоденними звичками

Навіть сидячи вдома, на карантині, можна значно зменшити негативний вплив на природу та необдумане використання її ресурсів. Як саме? Ось кілька порад, для тих, хто хоче будувати із природою гармонійні відносини:

1. Зменшити споживання води (не питної, звісно). Так, руки треба мити ретельно, а ще чистити зуби кожного ранку. Але, між тим, воду в крані можна вимикати, щоби вона не текла даремно. Посуд мити в раковині, а не тримати кожну тарілку під проточною водою. Поки намилюєтеся в душі — теж вимикати кран. Це може зберегти по кілька літрів води на день.

2. Використовувати менше пластику, паперу тощо. Це значно простіше робити під час карантину. Адже, вдома готуєте, не купляєте їжу на вулиці, їсте тільки з домашнього посуду. Тому, старайтеся купляти продукти тільки у великих пачках та використовувати їх заощадливо.

3. Сортувати сміття та здавати його на перероблення — звичка, яку можна почати після карантину. Але, почати вивчати це питання та готуватися — вже зараз, щоби потім розуміти що до чого.

4. Знаходити альтернативу розвагам в інтернеті. Вигадайте собі заняття у вільний час, яке не потребує музики, фільмів на фоні, соціальних мереж. Вимкніть по обід на годину все світло та всю техніку. Зробіть зарядку, медитуйте, почитайте стару паперову книжку, прибирайте речі. І на заняття, які відкладаєте, знайдеться час, і для планети корисно.

5. Дбайте про власний імунітет. Адже ви також частина цієї планети й берегти себе потрібно не менше, ніж навколишнє середовище. Щоденно провітрюйте будинок, влаштовуйте вологе прибирання, пийте вітаміни та робіть зарядку — щоби якось компенсувати постійне перебування вдома на карантині.

І нехай у 2020-у — це буде не година, а рік Землі. Тільки без вірусів, а з гармонією людини і природи.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua

Поділись• не пропусти• магазин

• новини партнерів