Резонансне рішення по українським церквам у Польщі: священик пояснив його реальну “силу”

  104
  Речник УПЦ КП архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) прокоментував рішення Собору Єпископів Польської Автокефальної Православної Церкви про заборону “молитовних контактів” з представниками УПЦ КП та УАПЦ.

  Свій коментар він написав на сторінці у Facebook.

  “Раджу читати першоджерело. Текст рішення виписаний у такий спосіб, що дозволяє різні тлумачення – і мені здається, що це не є випадковість”, – зазначив архієпископ.

  Євстратій Зоря розкритикував заклик Собору прийняти рішення “про скликання зібрання глав Помісних Церков для спокійного, в дусі євангельському, Передання і канонів вирішення українського питання”.

  Він наголосив, що єдиним, хто має таке право, є Вселенський Патріарх, і питання надання українській церкві автокефалії – уже вирішене.

  “Синакс може бути зібраний тоді, коли буде нова реалія – визнана і проголошена Томосом автокефальна Помісна Православна Українська Церква. І Предстоятель цієї Церкви буде повноправним учасником Синаксу. От тоді, вже з участю Української Церкви, і має вирішуватися питання – але на мою думку це буде питання, як Московський Патріархат повернути до єдності з Вселенським Православ‘ям!” – підкреслив Зоря.

  За його словами, в тексті немає ані слова про рішення Вселенського Патріархату надати Томос українській церкві.

  Архієпископ назвав пункт про заборону входити в літургійно-молитовні контакти з духовними “так званого Київського Патріархату” і “так званої Автокефальної Церкви”, “які в минулих діях учинили багато зла” просто “зразком казуїстики”.

  Зоря підсумував: “По формі польське рішення може бути витлумачене в різний спосіб – і очевидно, що таким був задум його авторів, – але по суті воно не є перешкодою для Вселенського Патріархату надалі реалізовувати вже прийняте ним рішення про автокефалію для України. Також єпископи ПАПЦ формально навіть не згадують про рішення Вселенського Патріархату – не підтримують їх, але і не осуджують. А формула, обрана для “заборони на літургійні контакти з кліриками” є багатозначною і спеціально виписаною так, щоби в скорому часі вона втратила актуальність”.

  Джерело

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин