Види висипань на обличчі: причини і як боротися

  1102

  Висипання — це досить поширена проблема, від якої ніхто не застрахований. Про поширеність випадків висипань свідчить те, як часто купують косметику від акне.

  Висип може бути поодиноким або навпаки, займати досить велику частину обличчя; вони можуть виникнути на шкірі будь-якого типу — це дещо ускладнює підбір лікувальних засобів.

  Частіше за все під висипаннями ми розуміємо вугровий висип і прищі — вони дійсно з’являються частіше за всі інші форми висипу. Цьому сприяє чутливість будь-якої шкіри до чоловічих гормонів та деяких зовнішніх факторів:

  • бактеріальної контамінації через брудні руки;
  • порушення звичного температурного режиму;
  • неналежний догляд за шкірою;
  • споживання акне-провокуючої їжі — фастфуду, жирного та смаженого.

  Гормональний фон теж грає важливу роль — навіть якщо виключити дію зовнішніх причин, порушення балансу гормонів спричинить рясні висипання та інші пов’язані з цим проблеми.

  Які бувають висипання на обличчі?

  У дерматології вирізняють кілька видів висипу:

  • комедони;
  • пустули;
  • папули;
  • вузловаті вугрові висипи.

  Комедони — це найпростіша форма прищів у вигляді забитих себумом пор. Якщо з комедоном нічого не робити, він викличе локальну запальну реакцію та перетвориться на пустулу — білу крапку гною на червоній основі. Коли запалення збільшується, з’являються больові відчуття та утворюється папула.

  Вузловатий або кістозний висип — це найважча форма вугрового висипу. Такі новоутворення займають велику площу, деякі ділянки можуть навіть поєднуватися між собою.

  Акне

  Якщо ми кажемо про акне, то його лікування у домашніх умовах можливо тільки при легких формах висипу. Основна причина таких висипань — дисбаланс гормонів. Якщо до нього додається неналежний догляд та неправильне харчування, хвороба прогресуватиме і прищів стане ще більше. Найкращий вихід за такої ситуації — звернутися за консультацією до дерматолога або косметолога.

  Домашній догляд за такою проблемою передбачає використання засобів для дбайливого очищення та знезараження шкіри, спеціальні антибактеріальні препарати та засоби з ретинолом.

  Алергічна висипка

  Дрібна висипка с зудом, що з’являється після вживання специфічної їжі або використання певних засобів з алергенами — класичний прояв алергії. Перше, що потрібно зробити для позбавлення від таких прищів — виключити алерген з раціону або догляду.

  Алергічні висипання можуть бути спричинені ще й порушенням бар’єрної функції шкіри — у таких випадках терапія також має бути направлена на її відновлення. Важливо використовувати гіпоалергенну косметику та унеможливити будь-який контакт з найпоширенішими алергенами.

  Розацеа та герпес

  Окрім висипань, що пов’язані з вугрями та алергією, також можуть виникати й судинні сіточки або герпесні пухирці.

  Розацеа важко замаскувати, тому вирішення цієї проблеми може бути тільки за рекомендаціями дерматолога або косметолога.

  А от герпес може проявитися за умови зниження реактивної функції імунітету. Вірус звичайного герпесу є майже в кожному організмі, але пухирці з’являються тільки за умови зниження імунної функції. Для того, щоб позбавитися від проявів герпесу, існують препарати з вибірковою дією саме на вірус — наприклад, ацикловір.

  Що потрібно знати про аптечні засоби

  Більшість ліків, що використовуються у дерматології, розроблені для боротьби саме з важкими формами хвороб. Їх потрібно використовувати суворо за призначення дерматолога — цьому передують обстеження та чітке встановлення діагнозу.

  Самостійно користуватися цими засобами заборонено — при неналежному використанні можливі алергічні реакції та системні порушення.

  Багато косметологів для домашнього догляду за такою шкірою рекомендують спеціальні засоби від ізраїльських брендів косметики — придбати їх можна в інтернет-магазині IDN Cosmetics.