Сушильна машина дома: необхідність або розкіш

  85

  Для чого потрібна сушильна машина

  Багато господарок стикаються з проблемою, куди повісити вологу білизну. У міських умовах на вулиці або балконі сушити її не просто, особливо в холодну пору року, а вішати у квартирі — це постійна вологість, дискомфорт і незручність.

  Придбання такого пристрою значно полегшує побут у наступних випадках.

  • Відсутність балкона. Власники таких квартир змушені встановлювати спеціальні конструкції для сушіння, захаращуючи квартиру та перетворюючи її в вогке та не дуже затишне приміщення.
  • Необхідність частого прання. У сім’ях з маленькими дітьми прання — щоденна процедура, і проблема розвішування білизни постає гостро. Сушильна машина за годину висушить всі речі й текстиль до потрібного стану.
  • Несприятлива екологія. Якщо ви живете в мегаполісі, а ваш балкон виходить на промзону або магістраль, то сорочки та рушники після сушіння у таких умовах навряд чи будуть ароматними.
  • Якщо ви не любите прасувати. Сушити одяг в машині можна на спеціальному режимі, який дає ефект випрасуваних речей. Якщо ви завжди прасуєте білизну після прання, використовуйте режим «волога сушка».

  Принцип роботи сушильних машин

  Під час роботи сушарки утворюється вологе повітря, яке видаляється з машини або осушується. Залежно від того, як виводиться волога з пристрою, автомати діляться на такі види.

  • Вентиляційні машини. Вони виводять вологе повітря у вентиляційну шахту. У приватних будинках вивід можна встановити на вулицю, але у квартирі сушарку підключають до вентиляції та встановлюють близько вентиляційних шахт. Якщо знехтувати цим правилом, то повітря в приміщенні стане вологим, а на стінах з’явиться грибок і цвіль. Вентиляційні сушарки вважаються застарілими, але завдяки простій конструкції вони більш довговічні. Експерти рекомендують звернути увагу на такі моделі, як Indesit IDV 75, Beko DA 7011 PA, Asko TDC112V.
  • Конденсаційні машини. У таких пристроях використовується процес конденсації води — гаряче повітря вбирає вологу з мокрих речей, після чого вона остигає та стікає в спеціальну ємність, яку можна спустошити вручну. Машини такого типу хороші тим, що їх не треба приєднувати до повітропроводу і можна ставити в будь-якому місці квартири. Серед конденсаційних сушарок мають попит моделі Bosch WTG 86400, Gorenje DP 7 B, Electrolux EW6CR527P.
  • Машини з тепловим насосом. Працюють за аналогією з попереднім варіантом, але до їхньої конструкції доданий охолоджуючий контур, внаслідок чого цикл сушіння скорочується. До такого типу машин відносяться Bosch WTH 8500, Electrolux EW8HR458B.

  Види сушильних машин

  Сьогодні на ринку представлені два види домашнього сушильного обладнання:

  • Сушильна шафа. Вона являє собою камеру з полицями, на які розкладають речі. Такі агрегати недорогі, забезпечують більш дбайливу та якісну сушку, але відрізняються значними розмірами.
  • Машина з барабаном. Зовні пристрій схожий на пральну машину з горизонтальним завантаженням. Білизна в ній сохне, коли барабан обертається, внаслідок чого сушка прискорюється.

  За своїми можливостями все сушильні машини схожі, але споживачі віддають перевагу агрегатам барабанного типу з конденсаційним типом сушіння. При покупці машини на остаточний вибір можуть вплинути набір функцій, дизайн та особисті уподобання.

  Сушильна машина — корисне придбання, адже при грамотному використанні вона збереже ваші сили та звільніть час для улюблених занять.