Що буде з курсом євро та долара в Україні у 2024?

  36

  Коливання курс валют, особливо у воєнний час, завжди відображаються на економічній стабільності українських родин. Знати, яким буде курс валют найближчим часом, необхідно усім, хто планує свою діяльність. При чому це стосується як представників бізнесу, так і пересічних українців.

  Тому запити, що стосуються валюти, зокрема «курс євро обмінники київ» чи «яким буде долар у 2024» році, є одними з найпопулярнішими у пошуку Google. Оскільки це питання дуже цікавить українців, розповідаємо, яким буде курс валют щодо української гривні цього року.

  На початку повномасштабного вторгнення українцям давали жахливі прогнози щодо курсу долара – називали цифри і в 60, і в 100 гривень. Попри те, що з України виїхало багато платників податків, ворог щодня обстрілює наші території, руйнує заводи і фабрики, навіть не найгірші з них не справдилися – українська економіка більш-менш стабільна. Яким ж буде курс іноземних валют протягом 2024 року?

  Прогноз курсу долара на 2024 рік від банкіра

  З початку січня курс американської валюти значно зріс. Згідно з думкою експертів, НБУ цього року намагатиметься стримувати ріст курсу валюти, регулюючи його за допомогою продажу чи купівлі долара. Андрій Пишний, голова валютного регулятора, каже, що в обмінниках та на міжбанку курс іноземної валюти може змінюватись залежно від різних факторів – ситуації на ринку, сезонності, тощо.

  Минулого року НБУ перейшов з фіксованого (який запровадили на початку війни) до керованого гнучкого курсу. Це дозволяє утримувати курсову стабільність та робити українську гривню ще популярнішою.

  Головна задача НБУ – згладжувати небезпечні показники, які впливають на стабільність української ринку на валютному ринку. Пишний каже, що наразі робити прогноз на весь рік ще рано.

  Прогноз на найближчий час

  Валютні фахівці стверджують, що протягом наступного тижня в Україні курс долара не підвищуватиметься понад 39 гривень. Але ціна валюти може змінюватись, адже Україна ще чекає фінансову допомогу від партнерів, та й можуть впливати інші фактори.

  Зокрема, курс долара минулого тижня незначно зріс через скандальний проєкт закону про мобілізацію (у ньому, нагадаємо, був пункт про блокування рахунків ухилянтів). Проте ажіотаж навколо нього зменшився, і це позитивно позначилося на курсі. Українці перестали знімати кошти зі своїх рахунків. З 19 по 21 січня курс долара буде на рівні 39 гривень, вважають експерти.

  Скільки коштує долар сьогодні

  У п’ятницю, за даними сайту «Мінфін», середній курс американської валюти у банках становить 37,90 (купівля) і 38,45 (продаж). Як бачимо з інфографіки, курс долара в Україні продовжує знижуватись з понеділка, і ця тенденція зберігається.

  Які фактори впливають на ріст чи зниження курсу долара

  Курс долара в Україні підпорядкований ряду факторів, які можуть відрізнятися від загальних світових тенденцій через специфічні аспекти економіки та політики країни. Наприклад,

  Україна як експортер та імпортер може відчувати вплив стану світових ринків на курс своєї валюти. Зміни цін на основні експортні товари, такі як сільськогосподарська продукція, впливають на попит та пропозицію на ринку валют.

  Економічна стабільність та ріст можуть сприяти підвищенню довіри до національної валюти, включаючи гривню. Спад економіки або інші проблеми можуть, навпаки, викликати зниження курсу.

  Політична стабільність або нестабільність також може впливати на курс гривні.

  Рівень міжнародних валютних резервів та обсяг зовнішнього боргу безумовно впливає на спроможність країни в управлінні валютним ринком та підтримці валютної стабільності.

  Важливо враховувати, що ці фактори взаємодіють, і реальний курс валют може визначатися складною комбінацією цих та інших елементів.