Серцева недостатність: як поліпшити якість лікування?

  91

  Смертність від серцево-судинних патологій в Україні становить приблизно 965 осіб на 100 000 дорослого населення. У 52% випадків причина смерті — ішемічна хвороба серця. Цим терміном фахівці поєднують раптову серцеву смерть, серцеву недостатність (СН), гострий інфаркт міокарда, тромбоемболію легеневої артерії, нестабільну стенокардію.

  В останні роки відзначається швидке зростання числа хворих на СН, що зумовлено старінням населення та збільшенням виживання людей після інфаркту міокарда. Серцева недостатність залишається однією з основних причин смертності. В Україні статистики щодо цього захворювання немає. Але якщо виходити зі світових статистичних даних, ця цифра може досягати 560 000.

  Альдостерон — один із факторів патогенезу СН. У пацієнтів із цією хворобою плазмова концентрація гормону може у 20 разів перевищувати нормальні показники. Інтерес вчених до альдостерону зумовлений також його роллю у розвитку фіброзу в судинній стінці та серці, що розглядається як один із негативних механізмів при СН.

  Ефективний препарат від СН

  Велике рандомізоване плацебо-контрольоване дослідження RALES показало, що хворим на СН обов’язково необхідно приймати антагоніст альдостерону — спіронолактон. Досліджуваним хворим на додаток до стандартної терапії СН було призначено спіронолактон по 25 мг. Дослідження припинили достроково, через 2 роки після початку, оскільки фахівці вже отримали дивовижні результати:

  • зменшення класу серцевої недостатності, що проявлялося поліпшенням функції лівого шлуночка та підвищенням толерантності до навантажень;

  • зниження на 38% випадків госпіталізації;

  • зменшення на 30% частоти смертності.

  Причому кількість пацієнтів, яким була потрібна госпіталізація, почала зменшуватися через 2 місяці з моменту першого прийому спіронолактону.

  Результати дослідження переконливо доводять, що блокада альдостерону має велике значення у лікуванні серцевої недостатності, навіть у хворих, які отримують інгібітори АПФ. Що важливо, знизити частоту прогресування хвороби та смертності вдалося за допомогою старого, давно відомого та недорогого препарату. На підставі даних дослідження фахівці в усьому світі рекомендують додавати спіронолактон до терапії СН. З такою діючою речовиною вже багато років в аптеках України продається препарат Верошпірон.

  Верошпірон має такі корисні ефекти при серцевій недостатності:

  • гальмує затримку води та натрію, активність ангіотензину II, симпатичну активність, розвиток фіброзу;

  • зменшує рівень маркерів синтезу колагену;

  • чинить гіпотензивну та антиаритмічну дію;

  • поліпшує систолічну та діастолічну функції лівого шлуночка;

  • стимулює ендогенний фібриноліз.

  Де придбати препарат?

  Уже не вперше у номінації «Аптека року» професійного конкурсу «Панацея», що проводиться в Україні з 1999 року, перемагає аптечна мережа 911. Переможців визначають за результатами комплексних маркетингових досліджень, які надають незалежні аналітичні партнери конкурсу, зокрема міжнародні компанії.

  Ця нагорода доводить: компанія працює на благо українців, постійно розвивається та вдосконалює свій сервіс, щоб процес бронювання та покупок ліків був швидким і максимально зручним. Реєструйтеся та купуйте препарати ще дешевше, ніж у звичайних аптеках!