Робота в Польщі: підводне каміння

  230

  Нинішня економічна ситуація в Україні залишає бажати кращого. Через це молодь і люди середнього віку, що прагнуть кращого життя для себе та дітей, їздять на заробітки. Якщо десять років тому популярністю користувались Росія та Італія, то нині українці надають перевагу Польщі. Вона близько, польська мова подібна до інших слов`янських. Оплата праці – більш, ніж приваблива.

  Що потрібно знати українкам, які хочуть працювати закордоном

  Тим, хто відважився шукати щастя в іншій країні, слід враховувати деякі моменти. По-перше, не слід очікувати легких грошей. Заробітки в Польщі передбачають, як правило, фізичну працю, яка може бути не під силу слабким людям. Поляки цінують дисциплінованих, витривалих та цілеспрямованих робітників. Тих, хто не виконує норми, чекають неприємності у вигляді штрафів. Перш, ніж їхати, варто оцінити власні сили та реальні можливості.

  За місяць у Польщі реально заробити близько 800-1300 доларів. Спеціальної підготовки не вимагається. Головне – хоч трошки розуміти чужу мову, адже таким робітникам платять більше.

  Легальна робота в Польщі для жінок має набагато більше переваг, ніж нелегальна. Вона дозволяє почувати себе захищеною, мати майже такі ж права, що й поляки. Агентство контролює оформлення документів, отримання візи, проживання в країні на протязі всієї трудової діяльності. Буває, що робота може мати непередбачуваний характер. Тоді в пригоді стане допомога професіоналів, які звикли вирішувати проблеми швидко та якісно.

  Хоч перші пів-року можна працювати без документу-дозвілу, краще, все-таки, поїхати в Польщу легально. Компанії-рекрути можуть гарантувати офіційне працевлаштування. Вони пропонують наступні варіанти:

  • національна робоча віза;
  • дозвіл на роботу чи перебування в країні по типовій процедурі.

  Українкам пропонують влаштуватися на сезонну роботу. Кількість вакансій значно збільшується в весняно-осінню пору. Як правило, це збір фруктів та овочів на фермах, їх переробка та пакування. Є робота, суть якої в догляді за світськими тваринами, підтримці належного стану функціонування підприємства. Детальніше про наявні вакансії в Польщі можна прочитати тут https://razem.work/ua/vacancy.


  Які перспективи роботи в Польщі

  Працівники в більшості випадків живуть біля місця роботи. Оплати за житло, як правило, не вимагають. Робота для жінок може передбачати проживання та харчування в сім`ї роботодавця, наприклад, якщо жінка працює нянькою, куховаркою, покоївкою, економкою. Якщо ж харчуватися потрібно самостійно, слід враховувати, що продукти в Польщі більш якісні, а по ціні не відрізняються від українських. Клімат подібний до українського, тому труднощів в адаптації не виникне.

  Робота в Польщі – це не лише шанс підзаробитися, але й «прорубити» вікно в Європу. При бажанні, можна залишитися жити в новій країні назавжди, отримавши картку поляка. Це гарна можливість вивчити чужу культуру, навчитися поважати та слідувати законам європейської країни. Тут можна здобути якісну освіту європейського рівня та почати нове життя.

  Якщо робітник сподобався роботодавцеві, в більшості випадків він пропонує заключити наступний договір про працю. Це економить час обом сторонам.  • інші новини