Онлайн автострахування: про що потрібно знати водієві?

    95

    Автоцивілка онлайн завойовує все більшу популярність серед українців. Тільки за 2020 рік було куплено понад 3 млн електронних договорів ОСЦПВ. Що у 2,5 раза більше, ніж у 2019 році. Показовим стала статистика оформлення електронного європротоколу: кількість його використання зросла у 2,8 раза за аналогічний період. Все це свідчить про активну діджиталізацію сфери послуг.

    Про плюси онлайн автострахування

    Рядовий водій не замислюється про еволюцію сервісу страхування і новий курс країни на діджиталізацію. Швидше за все, його цікавлять прості та видимі переваги, які змусять скористатися онлайн страховкою. Назвемо п’ять головних пунктів “за” Е-договір:

    1. Ціна електронної автоцивілки за замовчуванням нижча на 10%. Коли людина звертається в офіс страхової компанії, вона автоматично платить більше через агентську комісію, яка вже входить в паперовий бланк. Купуючи ж поліс ОСЦПВ онлайн, підбір програми проходить самостійно. Тобто ви отримуєте найвигіднішу ціну.
    2. Електронний договір можна купити в будь-якому місці: на роботі, вдома або на дачі. Водієві не доведеться витрачати час і їхати на інший кінець міста в СК. Для покупки знадобиться телефон і вихід в інтернет. Готова ж страховка висилається на email клієнта і не потребує друку.
    3. Поліс завжди під рукою в екстреній ситуації. Страховку неможливо загубити. Вона збережена на пошті або чекає години “Х” у додатку “Дія”. До того ж перевірити наявність автоцивілки поліція (і сам автовласник) може в загальнодоступній базі Моторно-транспортного бюро України.
    4. Водієві доступно порівняння програм та вибір кращої автоцивілки. Немає прив’язки до однієї СК. За допомогою агрегаторів вийде підібрати поліс під свої потреби та бюджет. По суті, ви звільняєтесь від нав’язливої думки страхового агента. А керуєтеся тільки бажанням.
    5. Електронна страховка – шанс йти в ногу з часом. Папірці поступово відживають свій вік. Діджиталізація – це не панацея, а один зі способів уберегтися на дорозі. Тому чим раніше водії усвідомлять це і стануть на сторону прогресу, чим швидше звикнуть до онлайн поліса.

    Як працює електронний поліс у разі ДТП

    Відповідно до Закону “Про ОСЦПВ”, компенсація постраждалим здійснється страховою компанією, у якій драйвер оформить поліс. При виникненні аварії кожен: водій автомобіля, його пасажири, пішоходи та велосипедисти (тобто всі учасники дорожнього руху, крім водія-винуватця) захищені по автоцивілці. Їм не потрібно долати фінансові наслідки ДТП чи “вибивати” кошти з винуватця. У цьому і полягає цивілізоване врегулювання форс-мажору. 

    Принцип дії електронного поліса такий же, як і паперового варіанту:

    • Якщо в аварії є постраждалі, негайно телефонуйте у швидку та поліцію. Надайте першу невідкладну допомогу постраждалим;
    • Обміняйтесь контактними даними та інформацією щодо чинного ОСЦПВ;
    • Залежно від обставин ДТП, є два варіанти розвитку сценарію: 1 – викликати на місце події патрульну поліцію для фіксування дорожньої пригоди; 2 – заповнити європротокол;
    • Не пізніше трьох робочих днів повідомте страхову компанію про факт настання ДТП.

    За Законом страхова компанія виплачує компенсацію протягом 90 днів. Важливо знати, що термін починає відраховуватися не з дати ДТП, а з дати надання страховику заяви на відшкодування і всіх необхідних документів. Термін може бути збільшений, якщо справу передано до суду і йде встановлення винуватця дорожньої події.

    Коли укладається європротокол

    • Відсутні травмовані чи загиблі у ДТП;
    • Тільки дві автівки зіткнулись у ДТП та в обох водіїв є актуальні автоцивілки;
    • Учасники домовились, хто винний в аварії;
    • Розмір шкоди не перевищує 50 000 грн;
    • У водіїв немає ознак алкогольного чи наркотичного впливу.


    • інші новини