Кахель для ванної кімнати: рекомендації щодо вибору

  82

  Ванна кімната — приміщення, де часто спостерігається підвищений рівень вологості та бризки води, що літають усюди. Саме тому важливо підбирати покриття, яке не боятиметься вологи та буде простим у догляді. Фахівці радять купувати кахель для ванної, яким зазвичай покривають стіни й підлогу. Визначаючись із вибором, користувачеві радять орієнтуватися на такі фактори:

  • ціну;
  • особисті переваги;
  • модні тенденції;
  • матеріал.

  Що потрібно для ванної кімнати

  Кахельна плитка, призначена для ванної кімнати, має бути практичною та функціональною. Не менш важливим є й зовнішній вигляд, адже в цій кімнаті люди проводять чимало часу за ранковими та вечірніми процедурами. Тож плитка має бути не тільки практичною, а й гарною.

  Ідеальним варіантом буде матеріал, який має:

  • низькі властивості водопоглинання — це особливо актуально для плитки, яка буде на підлозі; рекомендується вибирати панелі керамограніту, адже вони не пропускають вологу, відповідно, на поверхні не буде слідів конденсату;
  • ефект антиковзання — мокра підлога небезпечна тим, що на ній легко посковзнутися; рельєфні фрагменти на поверхні забезпечують гарне зчеплення;
  • високі показники зносостійкості — плитка має бути стійкою до агресивних хімічних речовин і стирання; оскільки класти керамічну плитку складно, а служитиме вона як мінімум 5–7 років і навіть більше, важливо підібрати високоякісні матеріали.

  Підбираємо оптимальний розмір

  Якщо ремонт заплановано у великому приміщенні, краще використовувати великоформатні вироби. Так процес монтажу буде не таким тривалим і складним. Якщо приміщення маленьке, краще зупинитися на невеликих плитках нейтральних відтінків.

  Місця з максимальним навантаженням краще обладнати так, аби була можливість відреставрувати або замінити пошкоджену ділянку. Також краще використовувати плити з максимальною міцністю навколо раковини, полиць і в тих місцях, де є ризик упустити предмет та пошкодити кераміку. Якою б великою не була плита, її завжди можна підігнати під потрібний розмір за допомогою різання.

  Актуальні відтінки

  Сучасні виробники використовують різні техніки, які допомагають створювати оригінальний і дизайнерський продукт. Щоб красиво оформити простір ванної кімнати, не варто орієнтуватися лише на орнаменти та візерунки. Є варіант використання кольорів, які контрастують між собою. Ще можна поєднати декілька однотонних плиток різних відтінків, які гармонійно сполучаються.

  Також можна скористатися такими порадами:

  1. Темний колір плитки підійде для великої кімнати, де буде встановлено білу сантехніку. Компактні санвузли гармонійно поєднуються з мозаїкою, тому варто розглянути такий варіант для створення складного дизайну.
  2. Якщо в інтер’єрі відсутні яскраві акценти, можливо, варто створити монотонне панно з картин або взяти плитку-мозаїку.
  3. Для виділення певних зон у ванній кімнаті можна використовувати різні поверхні плитки — структуровану, поліровану, матову чи глянцеву. Так принаймні візуально кожна зона буде розділена, тим паче, що у ванній кімнаті важко виокремити зони шляхом перепланування.

  Кахель для ванної кімнати — ідеальний варіант для покриття стін і підлоги. Достатньо підібрати неслизьку плитку та правильно визначитися з відтінком, щоб отримати не тільки гарний варіант оздоблення стін, але й безпечний і практичний.