Яким буде транспорт майбутнього?

  33486

  Цікаві і сміливі транспортні проекти, очікувані в наступному столітті, яким буде транспорт майбутнього.

  З кожним роком люди проектують більш швидкі, безпечні і екологічні види транспорту. Нас вже не здивувати електромобілями, поїздами на магнітній подушці, які рухаються зі швидкістю звуку, і дорогами, які генерують електрику від сонячного світла. А що якщо заглянути в майбутнє?

  Про транспорт майбутнього повідомляє сайт TMGinfo.

  Ось для прикладу найцікавіші та сміливі транспортні проєкти, які інженери і футуристи очікують вже в наступному столітті.

  Сегментовані поїзда

  До кінця століття є велика ймовірність, що всі залізничні мережі будуть адаптовані для магнітної левітації. Такі поїзди називаються маглева. Китай і Японія вже широко застосовують цю технологію, і скоро їх прикладу послідує весь світ. Як же буде здорово добиратися з точки А в точку Б нема за 6 годин, а всього за годинку або навіть менше! Єдине, що уповільнює маглева, – це численні зупинки. Така практика могла б піти в минуле, якщо потяги були спроектовані за принципом модульних сегментів, які відділяються, коли пасажирам потрібно вийти на певній зупинці. Поїзд, який ніколи не зупиняється, може стати одним з найефективніших транспортних засобів в майбутньому.

  Розумні дороги

  У довгостроковій перспективі всі дороги будуть модернізовані за допомогою корисних технологій. Наприклад, маркери, що світяться в темряві, допомагають водіям краще орієнтуватися на місцевості. Такі дороги вже тестуються в Нідерландах. Дорожні лампи будуть інтерактивними: включатися тільки тоді, коли детектори руху помічають авто або людини на дорозі. Це допоможе зберегти енергію.

  Спеціальні електричні смуги будуть допомагати електромобілів заряджатися під час руху. Легко припустити, що індуктивна зарядка буде достатньою для забезпечення бездротової зарядки автомобіля до кінця століття. Розумні дороги будуть щосили взаємодіяти з автомобілями, щоб зробити подорож більш безпечною і легкою

  Спільне використання

  З розвитком таких сервісів, як Airbnb, Uber, DogVacay, RelayRides і ін. Багато експертів вже пророкують кінець економіки, заснованої на правах власності. Товари, будинки і автомобілі можуть бути частиною центральної мережі, яка стане свого роду розподільної системою. До кінця століття недорого орендувати автомобіль можна буде в більшості країн. Це означає, що володіння автомобілем скоро буде розглядатися більше як хобі, а не необхідність.