Як швидко повернутися до здорового життя після операції з видалення кили стравоходу?

    263

    Кила (грижа) стравоходу, виникає, коли органи черевної порожнини (в основному частина шлунку) прослизають в отвір у діафрагмі – м’язовій стінці, що розділяє грудну та черевну порожнини. Ця патологія досить поширена: від неї страждає приблизно 20% населення. При цьому у 9% із них кила стравоходу викликає такі симптоми, як сильна печія, біль у грудях, здуття живота, відрижка, утруднене ковтання. У деяких людей прояви захворювання настільки виражені, що значно знижують якість їхнього життя.

    https://images.medicinenet.com/images/article/main_image/hiatal-hernia.jpg

    Чому ж багато українців, які страждають від грижі стравоходу, не поспішають лягати на операцію? Більшість із них не так бояться самого хірургічного втручання, як тривалого періоду відновлення. Дійсно, до недавнього часу операції з видалення стравохідної грижі проводилися тільки стандартним, відкритим способом. Це досить складне хірургічне втручання, за яким йде довга реабілітація. Однак останнім часом на зміну класичним операціям прийшли мінімально інвазивні (лапароскопічні). Це менш травматичні процедури, після яких пацієнти можуть швидко повернутися до звичайного життя.

    Клініка Біляка в Ужгороді – одна з небагатьох в Україні медичних установ, де переважна більшість операцій (до 90%) проводяться малоінвазивним методом. Засновник клініки Степан Томович Біляк першим у країні використовував лапароскопічний підхід для видалення жовчного міхура. Відтоді він зробив неоціненний внесок у розвиток мiнімально інвазивної хірургії в нашій країні.

    У чому полягають переваги лапароскопії при лікуванні грижі стравоходу?

    Класичний підхід передбачає виконання великого розрізу для отримання доступу до грижі. При цьому сильно травмуються м’які тканини, а після операції залишається великий шрам. Лапараскопічна техніка передбачає проведення всіх хірургічних маніпуляцій через невеликі проколи (порти). У них вводиться лапароскоп – тонка гнучка трубка з відеокамерою та джерелом світла на кінці, а також мініатюрні хірургічні інструменти. За ходом операції лікар стежить на моніторі комп’ютера. Операційне поле при цьому збільшується в кілька разів, що дозволяє хірургу діяти з максимальною точністю.

    Лікар візуалізує грижовий мішок і вправляє його в черевну порожнину. Після цього він зміцнює стравохідний отвір діафрагми, витягує інструменти та вшиває проколи в черевній порожнині. Лапароскопічний підхід, у порівнянні з відкритим лікуванням кили стравоходу, має низку плюсів:

    • зниження ризику інфекції та кровотечі;
    • менша ймовірність розвитку післяопераційних гриж та спайкового процесу в черевній порожнині;
    • відсутність виражених рубців.

    Та головна перевага – швидке й безболісне відновлення після операції. Більшість пацієнтів можуть повернутися додому вже через 1-2 дні, а реабілітаційний період займає всього близько місяця.

    https://bilyak.com.ua/wp-content/uploads/2015/01/IMG_72711.jpg

    Клініка Біляка в Ужгороді: нові стандарти якості медичних послуг

    У Клініці Біляка створені всі умови, аби пацієнти почувалися затишно. Їм надаються просторі палати, які більшою мірою схожі на готельні номери, збалансоване харчування з екологічно чистих продуктів, комплекс медичних послуг до та після операції. Медичний центр розташований за містом у мальовничій зоні, де тиша та чисте повітря сприяють швидшому одужанню. Щоб допомогти пацієнтам відновитися, тут застосовуються такі ефективні методики, як фітотерапія й озонотерапія.

    Повна фінансова прозорість – це ще одна особливість клініки на Закарпатті. У ціну операції (яку завжди можна дізнатися на сайті медичного центру) вже закладена вартість усіх додаткових послуг. Таким чином, пацієнти можуть не турбуватися про те, що під час лікування вони зіткнуться з неприємним сюрпризом у вигляді додаткових витрат. У ціну операції входять:

    • трансфер з аеропорту чи залізничного вокзалу до клініки;
    • послуги персонального координатора;
    • перебування в стаціонарі з харчуванням;
    • вартість медикаментів і витратних матеріалів;
    • гонорар хірурга;
    • цілодобове медсестринське спостереження;
    • післяопераційний догляд (огляди, перев’язки та ін.).

    У Клініці Біляка панує атмосфера доброзичливості та поваги до пацієнтів. Місцеві лікарі впевнені, що роблять все можливе для хворих, проте на процес відновлення часто впливають такі індивідуальні чинники, як вік, наявність супутніх захворювань та загальний стан здоров’я. Тому при розвитку будь-яких ускладнень (що трапляється вкрай рідко) клініка готова усунути їх безкоштовно. 

    Якщо ви або ваша близька людина страждаєте від кили стравоходу, не варто далі терпіти неприємні симптоми та наражатися на ризик ускладнень. Лапароскопічне видалення грижі в Клініці Біляка дозволить вам повернутися до здорового життя в найкоротші терміни.



    • інші новини