Як правильно використовувати побутову хімію, щоби все очистити і нічого не пошкодити?

    39

    Щодня ми маємо справу з багатьма різновидами домашньої побутової хімії: це і засіб для миття посуду, і пральний порошок, і гель для унітазу, і засіб для плити. Однак не завжди відомо, як використовувати їх правильно: виробники можуть надавати лише загальні відомості. Розкажемо докладніше про нюанси використання хімії для дому, щоб вона не зашкодила ні здоров’ю, ні обстановці. А розділ побутова хімія на сайті Domki вам допоможе обрати якісну продукцію, яка не нашкодить вашому здоров’ю та побуту.

    Особливості використання побутової хімії

    Традиційно ми, збираючись мити посуд, наносимо невеликий об’єм гелю на поролонову губку. А потім доводиться довго обполіскувати від мильної піни тарілки та полоскати саму губку. До того ж частина миючого гелю все одно осідає на поверхні кухлів, тарілок та сковорідок, через що посуд втрачає свій початковий блиск, а частинки хімії можуть потрапляти разом із їжею та напоями до нашого організму. Як робити правильно? Розбавляти гель для посуду водою, але не в самій ємності, а в раковині. Заткніть раковину пробкою, налийте теплу воду і додайте трохи миючого засобу. На миття посуду такий спосіб ніяк не позначиться, зате піна буде легше ополіскуватися, а ви ще й зменшите витрату гелю.

    Вважається, що найкращий спосіб прибрати з килима жирну пляму – обробити її засобом для посуду. Чи найкращий? Пляма жиру завдяки цьому засобу пропаде, але ворс напевно стане липким, і на ньому куди швидше буде накопичуватися бруд і пил. Тому для очищення килимів варто використовувати спеціальні порошки або шампуні, а зовсім не той засіб, яким миють посуд.

    У коронавірусну пору зросли продажі засобів для чищення та миючих засобів з вмістом хлору. Цей хімічний агент є одним із кращих дезінфекторів, що вбиває більшість відомих шкідливих мікроорганізмів. Але, при всій користі порошків, що містять хлор, і гелів, користуватися ними треба з дотриманням деяких умов. По-перше, надягайте рукавички, щоб не зіпсувати шкіру рук. По-друге, захистіть ніс та рот від вдихання парів хлору, надівши спеціальний респіратор. По-третє, змішувати хімію, що містить хлор, з іншими засобами побутової хімії не можна, щоб не спровокувати бурхливу реакцію з вивільненням тих самих парів хлору. І по-четверте, є види поверхонь, які краще не дезінфікувати за допомогою засобів із вмістом хлору. Наприклад, мідні або сталеві: при дії на них хлору метал може покритися іржею. Кахельні стіни або підлогу теж краще не мити з хлоровмісним засобом, щоб кахель не потьмянів. Так, і пам’ятайте про те, що для розведення засобів для чищення з хлором вода повинна бути прохолодною.

    Догляд за меблями та технікою

    У багатьох будинках є меблі, які потребують періодичної обробки поліроллю. Але який саме? Та поліроль, в основі якої лежить вода, підходить для всіх типів дерева і не завдає поверхні цього матеріалу ніякої шкоди. А поліроль на олійній основі може виявитися не найкращим варіантом. Чому? Олія чудово притягує пил, і прибирати вам доведеться частіше. До того ж обробляти масляною поліроллю ламінат може призвести до того, що на ньому можуть з’явитися негарні сліди або плями, а сам ламінат стане липким і неприємним на дотик.

    Ті, хто має на кухні паперові рушники, знають, наскільки вони універсальні: протерти ними можна все, що завгодно – і стіл, і дошки, і раковину після миття, і плиту. Але використовувати такі рушники для протирання кристалічних моніторів плазмових ТБ або ноутбуків не треба: папір з рельєфним зображенням може подряпати їх.

    Нарешті, небажано протирати антибактеріальними серветками вироби із справжньої шкіри. Адже до складу просочення серветок входить спирт або пропіленгліколь, які знежирюють поверхні. І після видалення плями зі шкіряного дивана або крісла на тому місці, де використовувалася серветка, може потріскати сам матеріал або трохи посвітлішати фарба.



    • інші новини