Як грамотно вибрати зимові шини 205/55 R16?

  218

  Підбираючи зимові шини 205/55 R16 необхідно розуміти принципові відмінності від літніх коліс. Різниця буде полягати не стільки в більш грубому дизайні коліс і наявності ламелей, скільки в абсолютно іншому складі гумової суміші. Кожен компаунд орієнтований на експлуатацію в певному температурному режимі. Саме тому літня гума не повинна використовуватися в холодну пору року і навпаки. При настанні холодів протектор літніх покришок починає тверднути і не може забезпечувати достатній рівень безпеки.

  Здійснюючи підбір зимової гуми в популярній легковій модифікації 205/55 R16 необхідно враховувати не тільки бренд і модель, але і приналежність продукту до того чи іншого виду, а також їх особливості.  

  Види зимових шин

  На сьогоднішній день весь асортимент зимової гуми можна розділити на шиповані і нешиповані колеса. У свою чергу, останні можуть ставитися до скандинавського або європейського типу.

  Шипована гума

  Наявність сталевих шипів протиковзання забезпечує високі тягово-зчіпні показники на всіх слизьких ділянках шляху. Гальмівний шлях таких покришок на укоченому снігу або льоду буде мінімальним, а керованість найбільш точною. Дана категорія коліс має на увазі експлуатацію в умовах ожеледиці, який часто зустрічається в країнах з суворим або мінливим кліматом. До недоліків таких шин можна віднести зайву гучність і відсутність переваг під час їзди по мокрому або сухому асфальту. Зупиняти свій вибір на шипів можна тим, хто живе далеко від мегаполісів і часто змушений використовувати своє авто в умовах слизьких доріг.

  Нешипована гума скандинавського типу

  Даний тип коліс відрізняється наявністю високих протекторних блоків, чия робоча поверхня покрита великою кількістю гострих насічок. Скандинавські фрикційні шини чудово почувають себе в умовах холодних зим з великою кількістю снігу. На сухому, мокрому і засніженому асфальті такі колеса здатні забезпечувати гідний рівень зчеплення і безпечну керованість. Подібний тип коліс є найбільш популярним на території України. Його вибирають водії дрібних населених пунктів або ті, хто змушений часто пересуватися по помітних дорогах.

  Нешипована гума європейського типу

  Шини з категорії «європейська» зима відмінним чином підходять для регіонів, які славляться м’якими і теплими зимами. Такі покришки відмінно демонструють свої можливості на сухому і мокрому асфальті. Непогані показники зберігаються і на талому снігу. Гума європейського типу не любить ожеледь, пухкий сніг і сильні морози. Специфічний склад гумової суміші дозволяє забезпечувати таким шинам високі швидкісні можливості. Покришки даного типу відмінним чином показують себе в умовах великих міст, де велика частина доріг розчищена.

  Як перевірити дату і країну-виробництва

  Перед тим як купити зимові шини 205/55 R16 необхідно виконати перевірку дати виробництва і країни, де була виготовлена та чи інша модель. Більшість шинних виробників дають гарантію на 5 років складського зберігання і на 5 років експлуатації свого продукту. В результаті максимальний ресурс покришки з моменту виготовлення до моменту утилізації дорівнює 10-ти років.

  Старі шини, які пролежали на складі компанії понад 5 років втрачають еластичність протектора, а разом з тим і свої експлуатаційні характеристики. Вони не зможуть повною мірою забезпечити необхідний рівень безпеки, а крім того, швидше зітруться.

  Дізнатися дату і країну виробництва можна поглянувши на бічну поверхню коліс, знайшовши на ній відповідне маркування. І якщо з країною все досить просто, то дата зазвичай зашифрована в чотиризначному коді. Наприклад, вона може виглядати як «3418» – що буде позначати 34-ий тиждень 2018 року.  • інші новини