ЕКЗ: від чого залежить ціна

  51

  Обговорюючи штучне запліднення, часто терміном ЕКЗ називають всі допоміжні репродуктивні технології, не вдаючись у подробиці того, який саме протокол використовується. Насправді існує кілька варіантів штучного запліднення, всі вони різні й мають різну вартість. Але це не єдиний фактор, що впливає на ціну процедури.

  j2q1UfLwJaJLPF2DMvQKeFBPaxP6IUa5lRv1b_RgvCNMnNVOYJQW8rNrc7rbH6TBO-0bytAAXlGOtyv5jG7k9GM6xoyFzJ-i25b7DKGz9xjobC3e5H9Qdo_7q15OPQ

  Детальна інформація про ціноутворення ЕКЗ в Україні за посиланням: https://mdclinics.com.ua/ua/uslugi/ekstrakorporalnoe-oplodotvorenie-eko/.

  Вибір клініки

  Різні клініки можуть мати різні ціни на одну й ту саму процедуру. Найкраще, вибираючи місце проведення такого відповідального кроку й довіряючи лікарям найдорожче, орієнтуватися не лише на вартість, а й на репутацію репродуктивного центру.

  Відзначимо, що в цілому клініки України, що спеціалізуються на репродуктивному здоров’ї та ЕКЗ, мають добру репутацію не лише в Європі. За довгоочікуваним малюком сюди приїжджають люди з різних країн, і не в останню чергу через співвідношення ціни та якості медичної допомоги.

  Стан здоров’я матері та батька

  Те, наскільки здорова пара та які саме стани або захворювання спричинили неможливість зачати дитину природним шляхом, теж впливає на вартості ЕКЗ. Це пов’язано з потребою попереднього лікування, складнішої підготовки та застосування спеціальних протоколів.

  Наприклад, іноді для отримання сперматозоїдів доводиться вдаватися до малоінвазивної процедури, або ж за показаннями з боку одного з батьків вдаватися ні до стандартного ЕКЗ, а, наприклад, до інтрацитоплазматичної ін’єкції сперматозоїда в яйцеклітину (метод ІКСІ). Якщо партнер не має життєздатної яйцеклітини або сперматозоїдів, доводиться вдаватися до донорського матеріалу, а іноді й до сурогатного материнства. Останній спосіб — найдорожчий, оскільки, крім власне процедури ЕКЗ, додається матеріальне забезпечення сурогатної матері та її винагорода.

  Нюанси: коли дешевше може обернутися дорожчим

  Потрібно менше часу, зусиль й коштів, щоб ввести в програму штучного запліднення жінку зі здоровими яйцеклітинами без гормональної стимуляції. Але в цьому випадку в розпорядження ембріологів надходить лише одна яйцеклітина. Якщо спроба не призведе до успіху, нове проходження всіх етапів підготовки стане дорожчим, ніж проведення контрольованої гормональної стимуляції яєчників, яка дає змогу отримати до 10 яйцеклітин.

  mZYn4q-CVdDCfLJ3LVdQzl3zVLvq0s6wvY2j0W_USMLAKLavQJxerRMiVTmf_0DMVMfOzZYqUH-sbEVfpmmVuj0QL9LDPlV_ATh0FcQcfOou_VOg3W8TMR5Cp2Td3w

  Другий приклад: кріоконсервація ембріонів. Це досить дорога процедура, без неї можна обійтися. Однак якщо вагітність закінчиться невдачею, або, навпаки, все пройде успішно, й пара з часом захоче ще одну дитину, то кріоконсервований матеріал дозволить заощадити певну суму на повторне проходження декількох дорогих етапів процедури, не кажучи вже про сили й здоров’я.

  Розглядаючи для себе різні варіанти ЕКО, варто порадитися з лікарем, виробити оптимальну стратегію та діяти відповідно, адже все відносно, й в довгостроковій перспективі те, що спочатку здається дорожчим, може виявитися значно вигіднішим.  • інші новини